Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Filmowa Bystrzyca - 2016

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bystrzycy Kłodzkiej

Cel:

Celami projektu jest zdobycie umiejętności pracy w grupie, a także korzystanie z zasobów swojego środowiska w celu rozwijania zainteresowań oraz doskonalenie umiejętności nawiązywania kontaktów z rówieśnikami i osobami dorosłymi i pozyskiwania wsparcia społecznego poprzez działania artystyczne – film, fotografię i aktorstwo.

Odbiorcy projektu:

Grupa 24 młodych ludzi w wieku 14-17 lat z Bystrzycy Kłodzkiej i okolicy.

Opis projektu:

Osią projektu są działania związane z filmem, aktorstwem, fotografią oraz grafiką komputerową. Tematem przewodnim projektu jest nakręcenie filmu w oparciu o istniejące produkcje realizowane na terenie miasta. Korzystając z filmów już istniejących, młodzież opracowuje scenariusz, dobiera obsadę aktorską, projektuje i wykonuje kostiumy oraz scenografię, przygotowuje oprawę muzyczną i reżyseruje swój własny film. Podejmują wiele działań m.in.: organizują spotkania z osobami kompetentnymi w zakresie konstrukcji scenariusza filmowego, sztuki operatorskiej, montażu filmowego, obsługi sprzętu filmowego oraz gry aktorskiej; organizują wyjazdy edukacyjne do studia filmowego. Młodzież pracuje w małych 5-7-osobowych grupach, ale też w dużej grupie 24-osobowej. Jedna z grup opracowuje scenariusz wybranej sceny filmowej, inna przygotowuje kostiumy i rekwizyty, a kolejna pracować będzie nad tworzeniem interaktywnej mapy filmowej. Młodzi ludzie dbają o promocję projektu. Młodzież uczy się montować poszczególne ujęcia w całość oraz synchronizować obraz i muzykę, a także tworzyć mapę interaktywną. Dodatkowo nabędzie umiejętności występowania przed kamerą przy kręceniu scenek wybranego filmu. Uczestnicy są zaangażowani w różne procesy grupowe, trenują działania we współpracy i komunikację.

Budżet projektu: 53 830 zł

Dotacja: 40 000 zł

Rocznik: 2016

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bystrzycy Kłodzkiej

Miejscowość: Bystrzyca Kłodzka

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Sempołowskiej 13

Kod pocztowy i Poczta: 57-500

Województwo: dolnośląskie

Powiat: kłodzki

Adres strony internetowej: http://www.zso.bystrzyca.eu

Filmowa Bystrzyca

Stefanii Sempołowskiej 11, 57-500 Bystrzyca Kłodzka, Polska

Więcej