Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Korowód radości 2009 - 2008

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Nasz Wojcieszów w Wojcieszowie

Cel:

Celem projektu jest: Aktywizacja i integracja młodzieży poprzez wspólną organizację widowiska i aktywne uczestnictwo. Działanie to da szansę na lepsze poznanie siebie i środowiska, nawiązanie nowych relacji społecznych, rozwijanie umiejętności pracy w grupie, wymianę doświadczeń, na prezentację osiągnięć, zainteresowań i talentów młodzieży. Umożliwi twórcze działanie i rywalizowanie w pomysłach.

Odbiorcy projektu:

Młodzież w wieku 13 – 19 lat mieszkająca w Wojcieszowie. Sposób rekrutacji: współpraca z Gimnazjum, Domem Dziecka, Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym, Klubem piłkarskim. Indywidualne rozmowy z młodzieżą, rodzicami, wychowawcami, pedagogiem szkolnym. Zorganizowanie spotkania z młodzieżą ze szkół ponadgimnazjalnych, z klasami gimnazjum, z wychowankami Domu Dziecka i Specjalnego Ośrodka.

Opis projektu:

Celem projektu jest organizacja w 2009 roku Korowodu Radości. Impreza jest organizowana od 2006 roku, zawsze w czerwcu. Uczestniczy w niej coraz więcej widzów i jest zaangażowanych w organizację coraz większa liczba osób. Impreza polega na przejściu grup przez tzw. uliczny „korowodrom” w centrum Wojcieszowa. Drugą częścią imprezy jest sześciogodzinna biesiada. Udział w grupach korowodowych i w ogródkach biesiadnych wymaga od wszystkich uczestników przygotowania bardzo dobrego, wielogodzinnego, programu prezentacji. Wzory z dotychczasowych trzech edycji wyznaczają już dobry poziom. Jest to zabawa twórcza, wymagająca pomysłów, umiejętności i dobrej organizacji pracy w grupie. Grupy wywodzą się ze wspólnych miejsc pracy lub działania oraz środowisk mieszkańców. Dotychczas w tych imprezach, w ich organizacji, uczestniczyli dorośli różnych pokoleń i dzieci w kilku grupach organizowanych przez wychowawców. Dlatego celem tego projektu jest aktywizacja młodzieży w wieku szkoły gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Młodzież w tym wieku nie była dotychczas do takiego współuczestnictwa zachęcana. Projekt ten określa potrzeby społeczne młodzieży. Cele tego projektu dają młodzieży możliwości na ich spełnianie. Efektem projektu będzie udział około 30 grup, w tym 4-5 grup młodzieżowych. Młodzież zaprezentuje swoje umiejętności, uzdolnienia. Zdobędzie doświadczenie w działaniu społecznym we współpracy z dorosłymi. Nawiąże nowe kontakty. Wnioskowana dotacja zapewni nam profesjonalny sprzęt i realizację przedsięwzięcia na wysokim poziomie, co przyniesie wymierne korzyści dla młodzieży i mieszkańców miasta.

Budżet projektu: 9 368 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2008

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Nasz Wojcieszów w Wojcieszowie

Miejscowość: Wojcieszów

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Pocztowa 4/3

Kod pocztowy i Poczta: 59-550 Wojcieszów

Województwo: dolnośląskie

Powiat: złotoryjski

Adres strony internetowej: –

Korowód radości 2009

Pocztowa 3, 59-550 Wojcieszów, Polska

Więcej