Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Centrum aktywności gimnazjalisty - 2015

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Dorośli – Dzieciom w Sępólnie Krajeńskim

Cel:

Celem projektu jest upowszechnienie metody projektu modelowego Centrum Aktywności Gimnazjalisty w 20 nowych organizacjach i instytucjach.

Odbiorcy projektu:

40 osób z 20 nowych organizacjach i instytucjach z województw: kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego i pomorskiego.

Opis projektu:

Zorganizowanie szkoleń ukazujących sposób pracy z młodzieżą w 2 grupach: organizacje nowo powstałe i reaktywowane w ramach projektu „Modelowa współpraca w powiecie sępoleńskim“. Organizacje te poszukują modeli i koncepcji pracy z młodzieżą w wieku 13-19 lat. Wielokrotnie zgłaszały się do Punktu Wspierania NGO prowadzonego przez nasze stowarzyszenie w celu poszukiwania pomysłów uaktywniania młodzieży w ich środowisku. Drugą grupą odbiorców będą organizacje i instytucje: domy kultury, biblioteki, świetlice wiejskie, szkoły oraz NGO, które poszukują nowych metod pracy z młodzieżą. Rekrutacja województwa: pomorskie, zachodniopomorskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie. Promocja projektu i nabór będzie prowadzony przez: Punkt Wsparcia NGO, Gminne Centrum Informacji w Sępólnie, Niepubliczną Placówkę Doskonalenia Nauczycieli działającą przy stowarzyszeniu, Wielkopolską Sieć NGO „Działajmy Razem“, media lokalne, strony www, stowarzyszenia i partnerów, media społecznościowe. Działania projektu zakładają rozwój umiejętności pracy metodą CAG-u 40 przedstawicieli NGO i instytucji poprzez dwudniowe szkolenia (15 h) oraz wdrożenie metody w 2 najbardziej zmotywowanych organ./instyt. Szkolenie prowadzone metodami aktywnymi z wykorzystaniem symulacji, metafor, analogii, ćwiczeń praktycznych, burzy mózgów. Każdy z uczestników otrzyma materiał szkoleniowy, publikację modelową na płycie cd. Wybór miejsc, które otrzymają pomoc we wdrożeniu metody odbędzie się po złożeniu przez organizację aplikacji z opisanym pomysłem na wdrożenie metody.

Budżet projektu: 26 800 zł

Dotacja: 18 700 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Projekty Modelowe – Replikacje

Stowarzyszenie Dorośli – Dzieciom w Sępólnie Krajeńskim

Miejscowość: Sępólno Krajeńskie

Ulica, nr domu i lokalu: Baczyńskiego 2

Kod pocztowy i Poczta: 89-400 Sępólno Krajeńskie

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: sępoleński

Adres strony internetowej: http://

Centrum aktywności gimnazjalisty

Szkolna 1, 89-400 Sępólno Krajeńskie, Polska

Więcej