Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Trzy kroki do aktywności. - 2015

Realizowany przez:

Towarzystwo Inicjatyw Pozytywnych Społecznie TIPS

Cel:

Celem głównym projektu jest umożliwienie młodzieży – poprzez udział w atrakcyjnych dla niej formach zajęć pozalekcyjnych- rozwoju kompetencji, odkrywania i wykorzystywania zasobów własnych oraz otoczenia.

Odbiorcy projektu:

Grupa 20 gimnazjalistów w wieku 13-16 lat, będących uczniami Zespołu Szkół w Lekowie

Opis projektu:

Uczestnicy projektu chcą odpowiedzieć na pytania: Jak przełamać bariery związane z miejscem zamieszkania? Co zrobić, żeby szkoła była atrakcyjnym miejscem? Jak „rozruszać” miejscowości, w których mieszkają gimnazjaliści? W jaki sposób skłonić lokalne władze do dialogu z młodzieżą? Zaplanowane działania obejmują: stworzenie strony internetowej projektu, organizację cyklicznych warsztatów – stacjonarnych i wyjazdowych- (wyznaczanie celów, diagnoza potencjału, trening kreatywności), przygotowanie przez młodzież wydarzeń lokalnych (Noc z duchami kreatywności, inicjatywa lokalna dla społeczności, będąca efektem warsztatu wyznaczania celów). Dodatkowo, każdy z 20 uczestników otrzyma portfolio, uwzględniające podejmowane przez niego aktywności i odniesione sukcesy, co ma prowadzić do łatwiejszego wejścia na rynek pracy w przyszłości. Zakończenie projektu będzie podzielone na dwa etapy. Część pierwsza, przyjmie formę konferencji poświęconej roli młodzieży w przestrzeni publicznej i przeciwdziałaniu negatywnej stereotypizacji młodych ludzi. Rzeczywistym zakończeniem działań projektowych będzie nagranie, zmontowanie i publikacja klipu filmowego, stanowiąca ewaluację, sprawozdanie i promocję podejmowanych aktywności.

Budżet projektu: 13 013 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Towarzystwo Inicjatyw Pozytywnych Społecznie TIPS

Miejscowość: Lekowo

Ulica, nr domu i lokalu: Lekowo 25

Kod pocztowy i Poczta: 78-312 Lekowo

Województwo: zachodniopomorskie

Powiat: świdwiński

Adres strony internetowej: –

Trzy kroki do aktywności.

65/17, 78-312 Lekowo, Polska

Więcej