Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Cool-turalne Bolki poznają siebie - 2015

Realizowany przez:

Gminne Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Boleszkowicach

Cel:

Celem projektu jest odnalezienie przez młodzież swoich umiejętności kluczowych oraz rozpoznawanie zasobów środowiska lokalnego, a także podejmowanie inicjatyw na jego rzecz we współpracy z lokalnymi podmiotami.

Odbiorcy projektu:

: Grupa 15 osób w wieku 13-19 lat z miejscowości Boleszkowice.

Opis projektu:

Projekt „Cool-turalne Bolki poznają siebie” to szereg działań, dzięki którym grupa młodzieży z Gminy Boleszkowice w oparciu o rozpoznane zasoby środowiska lokalnego, będzie rozwijała swoje umiejętności kluczowe sprzyjające podejmowaniu decyzji w dorosłym życiu. Działania podejmowane będą na trzech płaszczyznach: 1. Wiem o sobie 2. Lubię – pasjonata 3. Potrafię wpływać na decyzje innych – obywatel-społecznik. Młodzież, pod kierunkiem trenera, odkryje w sobie predyspozycje do wykonywania określonego zawodu ze zwróceniem uwagi na mocne i słabe strony. W ramach realizowanych działań odbędą się: zajęcia związane z zawodami, warsztaty określające profil zainteresowań i predyspozycji ze zwróceniem uwagi na mocne i słabe strony oraz opracowanie ankiety na temat potrzeb lokalnego rynku – przeprowadzenie i analiza wyników, wizyty w firmach. Młodzież wykonana mural promujący lokalne środowisko przez pryzmat swoich pasji, weźmie również udział w zajęciach teatralnych rozwijających asertywność, umiejętność wystąpień publicznych. Uczestnicy będą prezentować wypracowanych podczas zajęć scenki sytuacyjnie. Lekcja na temat samorządności prowadzona przez urzędników, w której młodzi wezmą udział odbędzie się na 3 szczeblach: gminy, powiatu, województwa. Uroczyste zakończenie projektu odbędzie się podczas sesji Rady Gminy, gdzie uczestnicy przedstawią efekty osiągnięte poprzez realizację projektu. Młodzież podzieli się zdobytą wiedzą, doświadczeniem oraz przedstawi wypracowane modele obywatela – społecznika.

Budżet projektu: 12 572 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminne Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Boleszkowicach

Miejscowość: Boleszkowice

Ulica, nr domu i lokalu: Poznańska 19a

Kod pocztowy i Poczta: 74-407 Boleszkowice

Województwo: zachodniopomorskie

Powiat: myśliborski

Adres strony internetowej: –

Cool-turalne Bolki poznają siebie

MGRH+HG Namyślin, Polska

Więcej