Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Kreatywnie Wkręceni w upcykling - 2015

Realizowany przez:

Biblioteka Publiczna Gminy Biesiekierz

Cel:

Celem projektu jest nauczenie młodych ludzi myślenia transformacyjnego, które pozwoli im nie tylko na pozbycie się znanych schematów, ale również na uwierzenie we własne siły i możliwości, co w przyszłości zaowocuje odnalezieniem własnej drogi zawodowej.

Odbiorcy projektu:

Grupa 21 osób mieszkających na terenie gminy Biesiekierz

Opis projektu:

Tematem wiodącym projektu jest trening kreatywności za pomocą upcyklingu, a więc formy przetwarzania wtórnego odpadów, w wyniku którego powstają produkty o wartości wyższej niż przetwarzane surowce. Głównym działaniem związanym z realizacją projektu będzie przede wszystkim przeprowadzenie treningu kreatywności. Dzięki wiedzy prowadzących z zakresu przedsiębiorczości, uczestnicy będą mieli możliwość pracy nad wyszukiwaniem różnych niekonwencjonalnych rozwiązań postawionych problemów. Pomoże im to podczas pracy nad upcyklingiem, aby potrafili wykorzystać myślenie transformacyjne i nadać wyższą wartość rzeczom. W ramach podjętych zadań związanych z upcyklingiem zdjęcia umieszczane będą na stronie internetowej, facebooku. Młodzi będą świętować zakończenie projektu poprze zorganizowanie dużej wystawy połączonej z pokazem mody „Wkręceni w upcykling”. Goście wydarzenia dostaną upcykligowe zaproszenie własnoręcznie wykonane przez uczestników projektu metodą upcyklingu. Podczas „wkręconego” finału młodzież zaprezentuje prezentację multimedialną z swoich działań w projekcie, zostanie również zaprezentowana – „Biesiekierska księga upcyklingu”.

Budżet projektu: 10 328 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Biblioteka Publiczna Gminy Biesiekierz

Miejscowość: Biesiekierz

Ulica, nr domu i lokalu: Biesiekierz 13 m. 13

Kod pocztowy i Poczta: 76-039 Biesiekierz

Województwo: zachodniopomorskie

Powiat: koszaliński

Adres strony internetowej: www.biblioteka-biesiekierz.pl

Kreatywnie Wkręceni w upcykling

Biesiekierz 25, 76-039 Biesiekierz, Polska

Więcej