Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Projekt Czad - 2015

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Żarek

Cel:

Celem jest zwiększenie szans na start w życie młodych ludzi z małych miejscowości, poznanie przez nich swoich słabych i mocnych stron, środowiska lokalnego, pozyskanie umiejętności pracy w grupie, nabrania pewności siebie. Spotkania mające na celu przygotowanie kampanii na rzecz walki z czadem mają nauczyć młodzież samodzielności.

Odbiorcy projektu:

Grupa młodzieży będzie liczyła 20 osób od 13 -19 lat mieszkających w Drawsku Pomorskim i okolicznych wioskach.

Opis projektu:

Wiodącym tematem będzie walka z trującą substancją, jaką jest czad. Młodzież spotyka się 3 razy w miesiącu, co sprzyja planowaniu działań oraz poznawaniu swoich lepszych i słabszych stron. Młodzież przez cały okres trwania projektu będzie pozyskiwała wiadomości na temat działania czadu, jego szkodliwych skutków i sposobów zapobiegania zatruciom nim spowodowanych. Uczestnicy zorganizują kampanię przeciwko czadowi w centrum miasta, jako finał projektu. Zakończenie projektu odbędzie się w miłej atmosferze w restauracji drawskiej gdzie zostanie podsumowany cały projekt. Omówione zostaną osiągnięcia, sukcesy przy przedstawionej prezentacji multimedialnej (do zrobienia jej wykorzystane zostaną zdjęcia z akcji i spotkań) oraz emisji filmiku edukacyjnego nakręconego podczas projektu. Zorganizowanie największej akcji publicznej walki z czadem będzie tutaj głównym osiągnięciem grupy młodzieży i warto będzie poświęcić tematowi dłuższą chwilę. Oprócz uczestników zaproszeni zostaną także partnerzy oraz rodzice młodzieży i odbędzie się uroczyste wręczenie podziękowań. Każdy będzie mógł wyrazić swoją opinię na temat projektu podczas wspólnego posiłku

Budżet projektu: 10 600 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Żarek

Miejscowość: Drawsko Pomorskie

Ulica, nr domu i lokalu: Kolejowa 6/3

Kod pocztowy i Poczta: 78-500 Drawsko Pomorskie

Województwo: zachodniopomorskie

Powiat: drawski

Adres strony internetowej: –

Projekt Czad

11 Pułku Piechoty 22, 78-500 Drawsko Pomorskie, Polska

Więcej