Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Recz na rzeczy – dziennikarskim okiem - 2015

Realizowany przez:

Towarzystwo Miłośników Recza

Cel:

Celem projektu jest stworzenie młodzieży możliwości realizowania własnych zainteresowań i umiejętności dotyczących pracy reporterskiej, a zwłaszcza tworzenia prasy lokalnej

Odbiorcy projektu:

Grupa 20 osób w wieku 13 – 19 lat z terenu miasta i gminy Recz.

Opis projektu:

Uczestnicy wezmą udział w warsztatach dziennikarskich, spotkaniach z psychologiem, doradcą zawodowym. Młodzież zajmie się dokumentowaniem wydarzeń, realizowanych na terenie gminy przez lokalne instytucje i organizacje. Uczestnicy napiszą artykuły, przeprowadzą wywiady, sondaże i ankiety, nawiążą kontakty z przedstawicielami organizacji i instytucji. Wydadzą gazetkę lokalną oraz biuletyn – dokument realizacji projektu. Nagrają film dokumentalny z realizacji projektu. Zakończenie projektu zostanie przeprowadzone w formie prelekcji. Zostanie ona zorganizowana w sali widowiskowo-kinowej w domu kultury i ogłoszona w mediach lokalnych. Podczas tego eventu uczestnicy zaprezentują to czego się nauczyli i czego dowiedzieli w trakcie realizacji projektu. Przedstawią bariery, które musieli przełamywać, aby osiągnąć zamierzony cel projektu. Przedstawią prezentację multimedialną na temat realizowanych działań (prezentacja zostanie opublikowana w Internecie), zaprezentowany zostanie wydany dokumentalny biuletyn oraz gazetka. Zostanie zaprezentowany dokument filmowy.

Budżet projektu: 13 250 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Towarzystwo Miłośników Recza

Miejscowość: Recz

Ulica, nr domu i lokalu: Ratuszowa 6

Kod pocztowy i Poczta: 73-210 Recz

Województwo: zachodniopomorskie

Powiat: choszczeński

Adres strony internetowej: –

Recz na rzeczy – dziennikarskim okiem

7H64+MW Recz, Polska

Więcej