Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Chocki Klocki - 2015

Realizowany przez:

Fundacja Animacja

Cel:

Celem projektu jest aktywizacja młodych ludzi do działań w ramach wolontariatu na rzecz swoich rówieśników i mieszkańców gminy w czasie trwania projektu i po jego zakończeniu.

Odbiorcy projektu:

Grupa 20 uczniów z gimnazjum w Choczu

Opis projektu:

Uczestnicy podczas realizacji projektu zostaną przygotowani do prowadzenia różnego typu warsztatów. Przygotują własną grę miejską, której celem będzie poszukiwanie domów, w których mieszkali znani w gminie obywatele. Tworząc grę, poznają historię lokalną ich bliskich i sąsiadów- mieszkańców Chocza. Będą współpracowali z lokalnymi historykami, opracują graficzną prezentację gry (również w wersji elektronicznej), poproszą władze miasta i gminy o dołączenie gry do strony internetowej Chocza, stworzą dyplom, który drogą mailową będzie docierał do osób, które pokonały całą trasę. Podsumowaniem projektu będzie impreza gminna, podczas której uczestnicy przeprowadzą warsztaty oraz grę miejską. Całość zakończy puszczanie balonów (z krótkim życiorysem każdej z osób). Podsumowanie projektu odbędzie się w dwóch etapach: osobno dla uczestników oraz w formie imprezy gminnej Pikniku dla mieszkańców. Podsumowanie dla uczestników i osób wspierających projekt to dwudniowe spotkanie na terenie Szkoły Podstawowej w Kwileniu. Młodzi omówią wtedy rezultaty projektu oraz w ramach podziękowania przygotują warsztaty dla mieszkańców Kwilenia o okolic. Zaprezentują też Mobilną Wystawę Fotografii.

Budżet projektu: 10 750 zł

Dotacja: 7 500 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Fundacja Animacja

Miejscowość: Pleszew

Ulica, nr domu i lokalu: Bolesława Krzywoustego 3

Kod pocztowy i Poczta: 63-300 Pleszew

Województwo: wielkopolskie

Powiat: pleszewski

Adres strony internetowej: fundacjaanimacja.com

Chocki Klocki

Rynek 8, 63-300 Pleszew, Polska

Więcej