Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Kreacja – Młodzi – Akcja - 2015

Realizowany przez:

Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Promyk w Broniszewicach

Cel:

Celem projektu jest rozwijanie u młodzieży umiejętności swobodnego wyrażania siebie, wiary we własne możliwości, budowanie nowych relacji podczas wspólnych działań z innymi

Odbiorcy projektu:

Grupa 8 osób mieszkająca w Broniszewicach i okolicznych wsiach.

Opis projektu:

Wiodącym tematem projektu jest przygotowanie i realizacja działań artystyczno–sportowych angażujących i integrujących młodzież oraz jej otoczenie. Młodzi aktywnie angażują się od samego proces rekrutacji i tworzenia grupy. Poprzez gry i zabawy psychologiczne uczestnicy nauczą się lepszej komunikacji w grupie, poznają elementy mediacji i rozwiązywania konfliktów w oparciu o filozofie „porozumienia bez przemocy” Rosenberga. Następnie młodzież nawiąże kontakty z ciekawymi ludźmi, którzy przeprowadzą dla niej: kurs samoobrony, warsztaty taneczne oraz warsztaty „Tańca Walki” czyli kreatywnego połączenia samoobrony z tańcem w postaci capoeiry oraz poppingu. Kolejnym krokiem uczestników będzie, by poprzez „performance” na ulicy, w sklepie, parku, koło opuszczonego pałacu… podzielić się nowymi umiejętnościami z otoczeniem, wyrazić siebie, dać się poznać i świętować efekty współpracy. Będzie to nowe spojrzenie młodzieży na swoje środowisko i tego środowiska na młodzież, jako ludzi bardziej zaangażowanych w to, co się dzieje u nich w otoczeniu. Te “akcje ulicy” młodzi upamiętnią poprzez krótkie filmiki i serię zdjęć, które zaprezentują szerszej publiczności podczas świętowania projektu.

Budżet projektu: 11 400 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Promyk w Broniszewicach

Miejscowość: Broniszewice

Ulica, nr domu i lokalu: Broniszewice 44

Kod pocztowy i Poczta: 63-304 Czermin

Województwo: wielkopolskie

Powiat: pleszewski

Adres strony internetowej: http://www.premd.org.pl

Kreacja – Młodzi – Akcja

49, 63-304 Broniszewice, Polska

Więcej