Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Poezja na talerzu, czyli pomidory na start II - 2015

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Przyszłość Kotlina

Cel:

Głównym celem projektu jest rozwinięcie współpracy w grupie, podniesienie umiejętności pozyskania wsparcia społecznego poprzez nawiązanie nowych relacji społecznych, nauka praktycznych umiejętności, planowania czasu wolnego, szerzenie idei wolontariatu przez grupę młodych osób.

Odbiorcy projektu:

Grupa 15 w wieku 13-19 lat, mieszkający w Gminie Kotlin.

Opis projektu:

W ramach projektu młodzież samodzielnie zadba o promocję Gminy. Projekt jest kontynuacją realizowanego wcześniej projektu Pomidory na start. Uczestnicy poprowadzą dwudniowe warsztaty z animacji, podczas których ruszą głową z grą planszową, powrócą do zabaw integracyjnych, tańców, spotkają się z terapią uśmiechem, dźwiękiem, gongiem. Młodzież przejdzie również „pomidorowe warsztaty kolorowe” – kurs charakteryzacji, pozna mocne i słabe strony wystąpień publicznych, elementy makijażu i wizażu. Zaproponuje mieszkańcom „poezje na talerzu” – 4 razy odbędą się warsztaty w zakupionym namiocie. Wiodącym dziełem, tematem będą 3 dniowe warsztaty filmowe „Pomidory już królują, cały świat obejmują” – młodzież stworzy scenariusz i pod okiem reżysera nagra filmik promujący projekt, Gminę Kotlin i pomidory. Na zakończenie zorganizuje wydarzenie dla wszystkich ”Przyszła pora, aby uczcić pomidora bo pomidor z tego słynie, że ma święto swe w Kotlinie”, warsztaty kulinarne połączone z promocją filmiku, promocją fotografii oraz wyjedzie do kina. Zakończenie projektu młodzi planują zorganizować w trzech częściach w miesiącu lipcu i sierpniu. 1 część to zakończenie tylko dla uczestników projektu – wyjazd do kina – porównanie gry aktorskiej, mile spędzenia czasu – lipiec 2 część to wyświetlanie filmiku promocyjnego w 5 miejscach w Gminie Kotlin, połączona z małymi warsztatami kulinarnymi, każdy uczestnik dodanie zdrowy pomidorowy kubek – lipiec i sierpień 3 część to wydarzenie dla mieszkańców i wszystkich osób angażujących się w planowanie, realizację projektu podczas Dnia Kotlina – Święta Pomidora, podczas tego święta w namiocie, młodzi będą będziemy warsztaty kulinarne, będzie okazja do obejrzenia wystawy fotograficznej i będzie możliwość otrzymania filmiku promocyjnego.

Budżet projektu: 12 300 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Przyszłość Kotlina

Miejscowość: Kotlin

Ulica, nr domu i lokalu: Powstańców Wielkopolskich 3

Kod pocztowy i Poczta: 63-220 Kotlin

Województwo: wielkopolskie

Powiat: jarociński

Adres strony internetowej: –

Poezja na talerzu, czyli pomidory na start II

Parzew 7, 63-220, Polska

Więcej