Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Flirt z Melpomeną … again - 2015

Realizowany przez:

Biblioteka Publiczna Gminy Jaraczewo

Cel:

Celem projektu będzie zbudowanie i zintegrowanie zespołu młodzieży poprzez wspólną zabawę, gry teatralne oraz stworzenie spektaklu opartego na prawdziwych historiach mieszkańców.

Odbiorcy projektu:

15 osobowa grupa młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej z terenu gminy Jaraczewo w wieku 14-19 lat.

Opis projektu:

Projekt ma umożliwić kontakt z teatrem zarówno młodzieży biorącej bezpośredni udział w projekcie jak i mieszkańcom Gminy. Teatr jest sposobem na odkrycie wśród uczestników warsztatów własnych talentów, metodą rozwoju kreatywności i wyrażania siebie. Młodzież uczestniczy w warsztatach podczas, których poznaje i wykorzystuje różne techniki teatralne jak: Teatr Obrazu, Słowa, Teatr Gazetowy i Teatr Forum. Zapoznaje się również ze sztuką charakteryzacji i uczy się tworzenia masek teatralnych. Efektem końcowym projektu będzie interaktywny spektakl oparty na Historiach z Życia Wziętych, angażujący publiczność, która będzie miała wpływ na przebieg i zakończenie przedstawienia. Kilka spotkań warsztatowych oraz jeden ze spektakli przeprowadzonych zostanie w plenerze, co pozwoli młodzieży na pokazanie swoich działań i zainteresowanie mieszkańców swoim projektem. Pierwsze spotkanie świętujące zakończenie projektu (wraz z ewaluacją) młodzi chcą zorganizować tuż po spektaklu finałowym, aby na gorąco „przegadać” projekt, podzielić się wrażeniami. Forma i termin drugiego spotkania zostaną ustalone przez całą grupę podczas ewaluacji.

Budżet projektu: 10 630 zł

Dotacja: 7700 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Biblioteka Publiczna Gminy Jaraczewo

Miejscowość: Jaraczewo

Ulica, nr domu i lokalu: Kolejowa 7

Kod pocztowy i Poczta: 63-233 Jaraczewo

Województwo: wielkopolskie

Powiat: jarociński

Adres strony internetowej: http://www.biblioteka.jaraczewo.pl/

Flirt z Melpomeną … again

Łobez 30A, 63-233, Polska

Więcej