Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Gmina Pozezdrze – w filmie i obrazie - 2015

Realizowany przez:

Gminna Biblioteka Publiczna w Pozezdrzu

Cel:

Celem projektu jest ukazanie mazurskiego szlaku legend Jadwigi Tressenberg, znajdującego się na terenie Gminy Pozezdrze i pokazanie go na tle najpiękniejszych walorów przyrodniczych terenu w reportażu filmowym.

Odbiorcy projektu:

Grupa 9 osób w wieku 13-16 lat

Opis projektu:

Młodzież będzie miała za zadanie rozpoznanie całego szlaku legend i wybranie najciekawszych legend na podstawie książki „Mazurskie opowieści” autorstwa Pani Jadwigi oraz z książki „Szlakiem mazurskich legend i opowieści” – autorstwa młodzieży gimnazjalnej. Uczestnicy poszerzą swoją wiedzę z dostępnych na ten temat opracowań książkowych, wydań regionalnych, zasłyszanych opowieści od autochtonów. W tracie podróży pieszych, rowerowych, autokarowych i wodnych – młodzież będzie dokumentowała zebrane informacje, będzie robiła zdjęcia szlaku legend, a także najpiękniejszych zakątków przyrodniczych gminy, rezerwatów. W trakcie wypraw będą przeprowadzane przez uczestników inscenizacje wybranych legend. Z wykonanych przez mlodzież zdjęć plenerowych zostanie wydany kalendarz na 2016 r. Zwieńczeniem projektu będzie produkcja reportażu filmowego szlakiem legend po Gminie Pozezdrze. Zakończenie projektu polegać będzie na zorganizowaniu i poprowadzeniu przez młodzież uroczystego spotkania podsumowującego projekt w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Pozezdrzu, podczas którego, wyświetlony zostanie film dokumentalny zrealizowany przez uczestników projektu. Będzie również poczęstunek i przegląd wystawy zdjęciowej z plenerów.

Budżet projektu: 10 275 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminna Biblioteka Publiczna w Pozezdrzu

Miejscowość: Pozezdrze

Ulica, nr domu i lokalu: Wolności 24

Kod pocztowy i Poczta: 11-610 Pozezdrze

Województwo: warmińsko-mazurskie

Powiat: węgorzewski

Adres strony internetowej: –

Gmina Pozezdrze – w filmie i obrazie

5W6R+RH Kuty, Polska

Więcej