Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

ROK TV- Rytwiański Obiektyw Kulturalny - 2015

Realizowany przez:

Gminne Centrum Kultury, Sportu i Informacji Turystycznej w Rytwianach

Cel:

Celem projektu jest podniesienie umiejętności współdziałania w grupie oraz planowania własnej przyszłości poprzez organizacje wydarzeń organizowanych przez młodzież i skierowanych do mieszkańców skupiających się wokół tematyki telewizyjno-filmowej.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcami projektu będzie 15 – osobowa grupa młodzieży w wieku od 13 – 19 lat z terenu gminy Rytwiany

Opis projektu:

Projekt ROK – Rytwiański Obiektyw Kulturalny jest autorskim pomysłem młodzieży. Osią projektu jest telewizja. W ramach projektu młodzież zorganizuje warsztaty grupowe ze: zbierania informacji przed nagraniem- reżyserii, tworzenia materiału nagraniowego, wystąpień przed kamerą oraz montażu materiału filmowego. Młodzi podzielą się na mniejsze podgrupy i będzie na warsztaty, które prowadzić będzie odpowiednio wykwalifikowany instruktor. Młodzież będzie pracowała według wytycznych ustalonych wspólnie z instruktorem. Kiedy młodzi zdobędą podstawową wiedzę na temat prowadzenia telewizji przejdą do najważniejszego punktu projektu – tworzenia telewizji internetowej. Nagrywane wydarzenia będą dotyczyły Rytwian dzięki czemu młodzież lepiej pozna swoje środowisko. Uczestnicy samodzielnie będą szukać źródeł potrzebnych im informacji. Będą samodzielnie nagrywać najciekawsze wydarzenia, wywiady, sondaże uliczne itp. W ostatnim miesiącu trwania projektu zostanie zorganizowana gala finałowa na której uczestnicy pokażą swoje efekty pracy mieszkańcom oraz władzom gminy. Młodzież podzieli się swoimi spostrzeżeniami i wnioskami z kolegami i koleżankami, lokalną społecznością i zaproszonymi gośćmi. Na zakończenie gali wręczymy wszystkim biorącym udział w projekcie dyplomy oraz statuetki. Zwycięzcom w konkursie wręczymy nagrody.

Budżet projektu: 11 000 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminne Centrum Kultury, Sportu i Informacji Turystycznej w Rytwianach

Miejscowość: Rytwiany

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Szkolna 1

Kod pocztowy i Poczta: 28-236 Rytwiany

Województwo: świętokrzyskie

Powiat: staszowski

Adres strony internetowej: brak

ROK TV- Rytwiański Obiektyw Kulturalny

Szkolna 12, 28-236 Rytwiany, Polska

Więcej