Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Orientuj się - 2015

Realizowany przez:

Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury

Cel:

Celem projektu nabycie umiejętności współdziałania w grupie, umiejętności korzystania ze środowiska oraz umiejętność poszukiwania partnerów w celu organizacji wspólnych przedsięwzięć przez grupę młodzieży poprzez działania survivalowe.

Odbiorcy projektu:

Młodzież w wieku 13-19 lat z Pińczowa i okolicznych miejscowości.

Opis projektu:

Wiodącym tematem jest organizacja cyklu zajęć sprawnościowych i edukacyjnych wykorzystujących aktywność istniejących na terenie Pińczowa stowarzyszeń i nieformalnych grup osób. Młodzi nawiążą kontakt z lokalnymi partnerami i wspólnie zorganizują: zajęcia na ściance wspinaczkowej, zajęcia z technik obrony MMA, zajęcia strzeleckie, musztra oraz udział w bloku „survival dla początkujących”, na który złożą się m.in.: warsztaty survivalu z Kamilą Kielar oraz praktyczne nabywanie umiejętności przetrwania w terenie. Świętowaniem projektu będzie organizacja imprezy na orientację na terenie gminy Pińczów jako wydarzenia, którego jeszcze na terenie nie było, a które można wpisać w kalendarz gminnych wydarzeń promocyjnych i turystycznych oraz rajd integracyjny. Zakończeniem projektu będzie ognisko integracyjne połączone z rajdem otwartym dla wszystkich chętnych. Na ognisko zaproszeni zostaną wszyscy partnerzy projektu i rodzice/rodziny/znajomi uczestników projektu. Podczas ogniska młodzież opowie o przebiegu projektu, o formach działań, które realizowali i umiejętnościach jakie udało im się zdobyć.

Budżet projektu: 8 150 zł

Dotacja: 5 900 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury

Miejscowość: Pińczów

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Piłsudskiego 2 a

Kod pocztowy i Poczta: 28-400 Pińczów

Województwo: świętokrzyskie

Powiat: pińczowski

Adres strony internetowej: www.psck.pl

Orientuj się

Marszałka Józefa Piłsudskiego 2, 28-400 Pińczów, Polska

Więcej