Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

BŁYSK – gimnazjalna grupa poszukiwaczy miejsc ze starych fotografii w Gminie Chęciny - 2015

Realizowany przez:

Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach

Cel:

Celem Projektu jest rozwinięcie umiejętności pracy zespołowej, autoprezentacji i umiejętności komunikacyjnych wśród młodzieży poprzez działania wokół starych fotografii z terenu gminy.

Odbiorcy projektu:

15-osobowa grupa młodzieży gimnazjalnej, w wieku 13 – 16 lat z terenu gminy Chęciny

Opis projektu:

Projekt zakłada powołanie gimnazjalnej grupy poszukiwaczy miejsc ze starych fotografii z Gminy Chęciny. Projekt wypływa z zainteresowań historycznych i fotograficznych młodzieży uczącej się w Gimnazjum w Chęcinach. Młodzież podejmuje działania prowadzące do zebrania starych zdjęć, będących w posiadaniu mieszkańców okolicy. Młodzież zbiera, opracowuje i publikuje stare zdjęcia, a dzięki temu uczy się pracy nad dokumentami i obróbki obrazów. By dobrze przygotować się do działań młodzież odbywa warsztaty historyczne, fotograficzne, oraz organizuje wyjazd połączony z lekcją muzealną do Muzeum Górnictwa Kruszcowego w Miedziance. Świętowaniem projektu jest wernisaż starych fotografii oraz prezentacja przygotowanej przez młodzież prezentacji multimedialnej.
Na wystawę zaproszeni zostaną dziennikarze gazety lokalnej „Wiadomości Chęcińskie”, władze gminy, rodzice oraz lokalna społeczność.

Budżet projektu: 10 710 zł

Dotacja: 6 200 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach

Miejscowość: Chęciny

Ulica, nr domu i lokalu: Armii Krajowej 18A

Kod pocztowy i Poczta: 26-060 Chęciny

Województwo: świętokrzyskie

Powiat: kielecki

Adres strony internetowej: www.ckis.checiny.pl

BŁYSK – gimnazjalna grupa poszukiwaczy miejsc ze starych fotografii w Gminie Chęciny

Armii Krajowej 14, 26-060 Chęciny, Polska

Więcej