Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Nadnidziańskie Włóczykije - 2015

Realizowany przez:

Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Korczynie

Cel:

Nabycie umiejętności społecznych, w tym pracy w grupie i umiejętności komunikacyjnych poprzez rozwijanie zainteresowań regionem i poznawanie ludzi regionotwórczych.

Odbiorcy projektu:

15 osób, w wieku od 13 do 19 lat z terenu gminy.

Opis projektu:

Wiodącym tematem projektu jest region nadnidziański. Młodzież zapozna się z walorami lokalnego środowiska. W grupach tematycznych zaplanuje i przeprowadzi zbieranie informacji o historii, przyrodzie i ludziach, zredaguje tekst oraz wykona zdjęcia do wydawanego folderu o gminie Nowy Korczyn dla turystów. Młodzi zaplanują i przeprowadzą piesze wycieczki dla lokalnej społeczności. Zaplanuje i przeprowadzi promowanie miejscowości poprzez pisanie artykułów do prasy lokalnej i na strony internetowe.
Uroczyste zakończenie projektu odbędzie się w plenerze, nad rzeką Nidą. Zaproszeni będą wszyscy, którzy brali bezpośredni udział w realizacji. Będzie to podsumowanie, przekazanie informacji o najważniejszych działaniach, które były realizowane. Młodzież również przedstawi zebrane informacje o historii regionu oraz pomysły na jego rozwój. Odbędzie się wystawa zdjęć wykonywana przez uczestników. Młodzież przygotuje poczęstunek z potraw regionalnych np. fasoli korczyńskiej. Wyświetlane będą filmy dokumentalne o Nowym Korczynie.

Budżet projektu: 19 280 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Korczynie

Miejscowość: Nowy Korczyn

Ulica, nr domu i lokalu: Tarnowska 5

Kod pocztowy i Poczta: 28-136 Nowy Korczyn

Województwo: świętokrzyskie

Powiat: buski

Adres strony internetowej: http://nowykorczyn.pl

Nadnidziańskie Włóczykije

Tarnowska 3, 28-136 Nowy Korczyn, Polska

Więcej