Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Studio Szans - 2008

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Aktywnej Młodzieży LCK Hałastra w Przemkowie

Cel:

Celem głównym jest stworzenie zajęć pozaszkolnych uczących umiejętności tworzenia muzyki rapu, podkładów muzycznych, tańca breakdance, hip-hopu, bidbox oraz profesjonalnego retuszu komputerowego. Dodatkowym celem projektu jest wyłonienie spośród młodzieży osób uzdolnionych, którzy zaprezentują swoje umiejętności na koncercie dla mieszkańców miasta i na nagranej płycie demo.

Odbiorcy projektu:

Młodzież w wieku 13-19 lat z terenu gminy Przemków (10 tyś mieszkańców). Kryteria naboru przedstawione zostaną podczas przeprowadzonych w szkołach wykładach. Na ostateczny wybór uczestników do projektu decydować będzie zaangażowanie uczestnikow podczas pierwszych warsztatów.

Opis projektu:

Celem projektu jest zapewnienie młodym ludziom szansy na zdobycie umiejętności wyrażania swoich odczuć, frustracji i przeżyć w formie artystycznej hip-hopu, breakdance i grafiki komputerowej. Odbędzie się to m.in. poprzez uczestnictwo w projekcie STUDIO SZANS przeprowadzonym w postaci IV seminariów i pracy z młodzieżą w studio nagrań pod opieką kompetentnych członków stowarzyszenia, zajmujących się na co dzień tą dziedziną artystyczną. Zintegrowanie środowisk poprzez młodzież stworzy precedens na tym obszarze. Działania młodzieży będą stanowiły narzędzie w walce ze stereotypami panującymi w naszym środowisku i stanowić będą przykład dla reszty społeczeństwa, która boi się i uważa kulturę hip-hopową za aspołeczną. Żyje w przekonaniu, że są to osoby uzależnione od używek, propagujące wyłącznie przemoc, a tak nie jest. Projekt wyłoni liderów współpracujących ze sobą w konkretnych działaniach jak: przeprowadzenie ankiety wśród młodzieży w różnym wieku związane z ich zainteresowaniami, organizacja zawodów sportowych i koncertu, na którym będą mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności. Wszystkie prace wykonają sami uczestnicy projektu pod okiem opiekunów i patronów.

Budżet projektu: 23 120 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2008

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Aktywnej Młodzieży LCK Hałastra w Przemkowie

Miejscowość: Przemków

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Górska 17

Kod pocztowy i Poczta: 59-170 Przemków

Województwo: dolnośląskie

Powiat: polkowicki

Adres strony internetowej: –

Studio Szans

Górska 4, 59-170 Przemków, Polska

Więcej