Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Wędrowanie pod Lachowym Groniem - 2015

Realizowany przez:

Gminna Biblioteka Publiczna w Koszarawie

Cel:

Celem projektu będzie przygotowanie filmu o Koszarawie, dzięki czemu młodzi rozwiną takie umiejętności jak nawiązywanie kontaktów w grupie, poznawanie swojego środowiska lokalnego, nawiązywanie nowych relacji społecznych, rozwijanie umiejętności.

Odbiorcy projektu:

Grupa 12-15 osób w wieku 13-19 lat z gimnazjów i szkół średnich z Koszarawy.

Opis projektu:

Na początku projektu młodzież pojedzie do studia telewizyjnego TVN w Krakowie oraz Teatru na spektakl filozoficzny Wariacje Tischnerowskie z nutą góralszczyzny. Następnie uczestnicy zaczną przygotowywać film, pełniący funkcję pomocy edukacyjnej – będzie on powiązany z historią miejscowości i wsparty wywiadami z mieszkańcami. Młodzi będą rozwijać się podczas cyklicznych warsztatów filmowych i dziennikarskich. Nad całokształtem filmu czuwają Marcin Łuczak absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi oraz miejscowy dziennikarz, reżyser autor książki i filmu Jego oczami – Szymon Wróbel. Obydwaj prowadzą cykliczne warsztaty z zakresu tworzenia form i telewizyjnych gatunków reporterskich z młodzieżą. Uczestnicy w ramach projektu nawiązali kontakt przez Ośrodek Pomocy Społecznej z seniorami, aby dotrzeć do osób, które tworzą historię regionu. Młodzież wykonuje wystawę fotograficzną z zdjęć z projektu, a film udostępni w Internecie. Do tworzenia filmu będą służyły biblioteczne tablety, zakupiony aparat i telefony komórkowe. Uczestnicy projektu utworzą również pracownię artystyczną z klubem filmowym, gdzie będą mogli pokazywać filmy oraz rozwijać się w kierunku artystycznym. Promocja filmu odbędzie się podczas świętowania projektu, na które zaproszone zostaną osoby z miejscowości, z którymi młodzież miała najbliższy kontakt w przygotowaniu filmu oraz władze gminy, osoby zajmujące się turystyką i agroturystyka w gminie, media. Podczas wydarzenia młodzież będzie mogła udzielić wywiadu, oprócz tego zredagują notatkę o projekcie do prasy.

Budżet projektu: 10 200 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminna Biblioteka Publiczna w Koszarawie

Miejscowość: Koszarawa

Ulica, nr domu i lokalu: Koszarawa 142

Kod pocztowy i Poczta: 34-332 Koszarawa

Województwo: śląskie

Powiat: żywiecki

Adres strony internetowej: http://www.bibliotekakoszarawa.pl

Wędrowanie pod Lachowym Groniem

Koszarawa 130, 34-332, Polska

Więcej