Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

O!gry wracamy do gry - 2015

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Działań Lokalnych – Spichlerz

Cel:

Celem projektu jest aktywizacja młodzieży na rzecz lokalnego środowiska z wykorzystaniem narzędzia, jakim jest gra planszowa i terenowa. Celem jest także nauczenie młodych współpracować i odpowiadać za podjęte przez siebie decyzje.

Odbiorcy projektu:

Grupa 15 – 20 młodych ludzi mieszkających w Gminie Gaszowice w wieku 13 – 19 lat.

Opis projektu:

Motywem przewodnim projektu jest element gry. Uczestnicy podczas spotkań integrują się i rozwijają nowe umiejętności dzięki grom planszowym. W ramach projektu odbywają się również wyjazdy do tzw. pokojów gier (Escape the room, Open the door), które pozwalają młodzieży za pomocą współpracy w grupie rozwiązywać logiczne zagadki i osiągnąć cel, jakim jest opuszczenie pokoju. Następnie uczestniczy napiszą scenariusz gry związanej z elementami dziedzictwa wsi Czernica, w oparciu o zasady poznane podczas wyjazdów. Uzupełnieniem całości projektu są spotkania warsztatowe ze specjalistą, pasjonatem malującym samodzielnie figurki do gier strategicznych, a także warsztat pt: „jak przygotować, zorganizować wydarzenie w lokalnej społeczności”. Świętowanie projektu odbędzie się dwutorowo. W pierwszym etapie uczestnicy przeprowadzą ewaluację projektu i zastanowią się nad przyszłymi działaniami realizowanymi z organizacją. W drugim etapie młodzi zrealizują grę terenową dla lokalnej społeczności.

Budżet projektu: 10 400 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Działań Lokalnych – Spichlerz

Miejscowość: Czernica

Ulica, nr domu i lokalu: Wolności 58

Kod pocztowy i Poczta: 44-282 Czernica

Województwo: śląskie

Powiat: rybnicki

Adres strony internetowej: www.sdlspichlerz.pl

O!gry wracamy do gry

Wolności 58, 44-282 Czernica, Polska

Więcej