Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Zagraj to, Sztum! - 2015

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Przyjaciół Edukacji Samorządowej SPES

Cel:

Celem projektu jest podniesienie kompetencji społecznych młodzieży poprzez działania artystyczne, które pozwolą młodym inaczej niż dotychczas spojrzeć na swoje środowisko.

Odbiorcy projektu:

Grupa 25 uczniów wieku 13-16 uczy się w sztumskim gimnazjum.

Opis projektu:

Projekt zainicjowała 9-osobowa grupa młodych ludzi, chcących dać wyraz swoim muzycznym fascynacjom i zainteresowaniom. Zwrócili się do stowarzyszenia z propozycją współpracy. Główną osią projektu są działania artystyczne związane z propagowaniem historii i współczesności Ziemi Sztumskiej. Kreatywność, zainteresowania i pasje młodych ludzi pozwolą wykorzystać ich własny potencjał podczas działań warsztatowych zmierzających do powstania autorskiej płyty z piosenkami o Sztumie, nagraniu 3 teledysków i zorganizowaniu koncertu dla społeczności lokalnej. Aby zrealizować te artystyczne przedsięwzięcia, młodzież pozna dokładniej historię swojego regionu, charakterystyczną gwarę, scali wokół tej idei wielu ludzi (młodych i seniorów) posiadających różne pasje i zainteresowania (np. koło gospodyń wiejskich – gwara), którymi podzielą się z młodymi. Praca z młodzieżą przyjmie formę warsztatów muzycznych i filmowych oraz „tekściarskich” i graficznych (okładka płyty). Święto projektu będzie miało charakter spotkania-koncertu promocyjnego, podczas którego młodzież zaprezentuje na scenie (zagra i zaśpiewa) piosenki skomponowane przez siebie. Jednej z nich nauczą publiczność. Goście otrzymają płytę z autorską okładką, a uczestnicy projektu opowiedzą o tym, jak wyglądała praca nad nią.

Budżet projektu: 11 900 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Przyjaciół Edukacji Samorządowej SPES

Miejscowość: Sztum

Ulica, nr domu i lokalu: Sienkiewicza 54

Kod pocztowy i Poczta: 82-400 Sztum

Województwo: pomorskie

Powiat: sztumski

Adres strony internetowej: –

Zagraj to, Sztum!

W2MM+99 Sztum, Polska

Więcej