Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Pamiętaj za kim stoisz – Gra wiejska, czyli śladami PRL-u w Główczycach - 2015

Realizowany przez:

Gminny Ośrodek Kultury w Główczycach

Cel:

Projekt ma na celu poprawę umiejętności komunikacyjnych wśród uczestników poprzez przygotowaniu i odegraniu przez nich gry terenowej.

Odbiorcy projektu:

Grupa 20 osób w wieku 13 – 19 lat mieszkająca w gminie Główczyce.

Opis projektu:

Głównym zadaniem projektu jest zapoznanie młodzieży z historią regionu, ze szczególnym uwzględnieniem lat 70-tych i 80-tych XX-wieku w kontekście historii Polski czasów PRL-u. Uczestnicy spotkają się ze specjalistą od tworzenia gier miejskich, oraz z historykiem i specjalistą od teatru. Wprowadzona w ten sposób w realia lat 80-tych młodzież przygotuje grę terenową, która „na żywo” pokaże to co przygotowali uczestnicy, czyli scenki i zagadki osadzone w czasach PRL-u. Każda z przystępujących do zabawy grup (uczniowie szkół, mieszkańcy gminy i powiatu) poruszając się po Główczycach z odpowiednią mapą będzie próbowała rozwiązać zagadkę którą przygotują dla niej uczestnicy projektu, przy okazji spotykając młodych w realiach PRL-owskiej rzeczywistości (puste pułki, UB, milicja, opozycjoniści, skarb dewizowy itd.). Gra będzie miała swoje zakończenie w Gminnym Ośrodku Kultury – miejscu rozrywki, gdzie w czasach PRLowskich funkcjonowało kino. Zorganizowana zostanie impreza w iście PRLowskim stylu, na którą zostaną zaproszone władze samorządowe gminy Główczyce, dyrektorzy szkół, uczestnicy gry terenowej oraz wszyscy chętni mieszkańcy. Odegrana zostanie krótka scenka teatralna z udziałem młodzieży biorącej udział w projekcie. Przy dźwiękach muzyki z tamtych lat zostaną rozdane dyplomy i nagrody. Uczestnicy będą mogli wykorzystać zdobyte podczas gry „kartki” na spożywane napoje i potrawy, a także spróbować zagrać w edukacyjne gry mówiące o PRLu (Kolejka, Znaj znak itd.)

Budżet projektu: 12 585 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminny Ośrodek Kultury w Główczycach

Miejscowość: Główczyce

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Kościuszki 15

Kod pocztowy i Poczta: 76-220 Główczyce

Województwo: pomorskie

Powiat: słupski

Adres strony internetowej: http://gok-glowczyce.pl/

Pamiętaj za kim stoisz – Gra wiejska, czyli śladami PRL-u w Główczycach

Kościuszki 15, 76-220 Główczyce, Polska

Więcej