Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Pierwsi osadnicy w gminie Czarne – ocalić od zapomnienia - 2015

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Bińcze, Biernatka, Raciniewo

Cel:

Celem projektu jest podniesienie kompetencji społecznych młodzieży poprzez zebranie dokumentacji na temat pierwszych osadników na ziemi czarneńskiej.

Odbiorcy projektu:

Grupa 15 osób w wieku 13-19 lat uczniowie gimnazjum w Czarnem.

Opis projektu:

Projekt zakłada zebranie oraz archiwizację materiałów dotyczących pierwszych osadników na ziemi czarneńskiej (gmina Czarne). Nagranie wspomnień, wywiadów, filmów oraz dokumentacji fotograficznej. Uczestnicy biorą udział w warsztatach w dziedzinie dziennikarstwa, realizacji i edycji filmów, podstaw fotografii oraz tworzenia i prowadzenia strony Internetowej. Po zdobyciu przez młodych niezbędnej wiedzy. Ich zadaniem będzie wyszukanie najstarszych mieszkańców gminy Czarne, z którymi nagrają wywiady. Uczestnicy stworzą stronę internetową oraz publikację w formie albumu fotograficznego dokumentującego realizację projektu. Młodzi zorganizują wycieczkę do Gdańska, gdzie będą szukać materiałów w Muzeum w Gdańsku oraz odwiedzą redakcję Dziennika Bałtyckiego i Telewizji. Na zakończenie projektu zaproszone będą osoby, z którymi przeprowadzone zostały relacje. Będzie to okazja do spotkania i wspólnego dzielenia się wspomnieniami z tamtych czasów. Przygotowana zostanie przez uczestników projektu również wystawa fotograficzna oraz program artystyczny.

Budżet projektu: 16 500 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Bińcze, Biernatka, Raciniewo

Miejscowość: Bińcze

Ulica, nr domu i lokalu: Bińcze 23

Kod pocztowy i Poczta: 77-324 Bińcze

Województwo: pomorskie

Powiat: człuchowski

Adres strony internetowej: brak

Pierwsi osadnicy w gminie Czarne – ocalić od zapomnienia

Bińcze 15, 77-324, Polska

Więcej