Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Nasz czas – strażnicy tradycji - 2015

Realizowany przez:

Fundacja EDM

Cel:

Celem projektu jest nabycie przez młodzież umiejętności dokumentowania i archiwizowania zanikających tradycji i obrzędów wyznawców prawosławia na terenie gminy Orla.

Odbiorcy projektu:

Grupa 20 uczniów Zespołu Szkół w Orli.

Opis projektu:

Tematem wiodącym projektu jest odtworzenie zapomnianych lub odchodzących w zapomnienie tradycji i obrzędów kultywowanych dawniej przez wyznawców prawosławia na terenie gminy Orla. Młodzież pod odbyciu warsztatów odtworzy dawne zwyczaje, nagra świadków historii i złoży pięć filmów poświęconych każdemu obrzędowi z osobna. W ramach podsumowania projektu młodzi planują spotkania podsumowujące w 3 wsiach gminy Orla, by dotrzeć do jak największej liczby osób starszych, stanowiących gro mieszkańców gminy. To oni przekazują młodym obrazy przeszłości i będzie to ukłon w ich kierunku. Podczas wydarzeń uczestnicy zaprezentują wszystkie powstałe filmy oraz artefakty powstałe na warsztatach. Młodzi przygotują również wystawę fotograficzną z 50 zdjęć ukazujących realizacje poszczególnych działań w ramach projektu, na którą zaproszone będą lokalne media, aby informacja o realizowanych w ramach projektu działaniach dotarła do szerokiej rzeszy odbiorców.

Budżet projektu: 8 395 zł

Dotacja: 7 400 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Fundacja EDM

Miejscowość: Orla

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Sienkiewicza 21

Kod pocztowy i Poczta: 17-106 Orla

Województwo: podlaskie

Powiat: bielski

Adres strony internetowej: brak

Nasz czas – strażnicy tradycji

Sienkiewicza 21, 17-106 Orla, Polska

Więcej