Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Odkrywamy by ukryć, ukrywamy by znaleźć - 2015

Realizowany przez:

Fundacja Misja Nowinka

Cel:

Celem projektu jest zwiększenie umiejętności społecznych młodzieży związanych z pracą w grupie, współpracą z dorosłymi, pozyskiwaniem wsparcia i działaniem na rzecz lokalnej wspólnoty poprzez rozpoznanie jej zasobów oraz zwiększenie kompetencji i kreatywności uczestników w korzystaniu z nowych technologii.

Odbiorcy projektu:

Grupa 12 uczniów gimnazjum w Nowince, z klas I i II.

Opis projektu:

W trakcie projektu młodzież nauczy się szukać i tworzyć skrytki geocachingowe, które przez grę i zabawę „bezboleśnie” pozwalają przyswajać wiedzę geograficzną czy historyczną, dbać o przyrodę, tworzyć ciekawe opisy i pomysłowe skrytki, integrować się z entuzjastami geocachingu z całego świata i także szlifować języki obce. Uczestnicy projektu wezmą udział w warsztatach geocachingowych, warsztatach tworzenia keszy i loogbuków, informatycznych, nauczą się posługiwać odbiornikiem GPS i ustalać współrzędne GPS. Do szukania „skarbów” wystarczy własny telefon, do ukrycia skrzynki potrzebny jest odbiornik GPS. Szukanie w bliższej i dalszej okolicy keszy to dobry sposób na poznawanie swojego kraju. Zwieńczeniem projektu będzie aktywowanie min. 20 skrzynek i organizacja eventu z tej okazji, poprzedzonego prezentacją w gronie rówieśników przez uczestników projektu geocachingu, jego zasad i możliwości. Znalazca największej ilości skrytek w czasie eventu otrzyma symboliczna nagrodę. Świętowanie projektu jest zaplanowane w dniu aktywowania skrzynek, jako impreza otwarta dla wszystkich chętnych do ich poszukiwania.

Budżet projektu: 12 356 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Fundacja Misja Nowinka

Miejscowość: Danowskie

Ulica, nr domu i lokalu: Danowskie

Kod pocztowy i Poczta: 16-304 Danowskie

Województwo: podlaskie

Powiat: augustowski

Adres strony internetowej: www.misjanowinka.pl

Odkrywamy by ukryć, ukrywamy by znaleźć

Danowskie 18, 16-304, Polska

Więcej