Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Wolność w życiu i sztuce – prawo mądrego wyboru tego co przed nami - 2015

Realizowany przez:

Strzelecki Ośrodek Kultury

Cel:

Celem głównym projektu jest rozwój umiejętności społecznych, w tym komunikacji, pracy w grupie wśród młodzież z terenu gminy.

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami projektu jest grupa 15 osób w wieku 13-19 la zamieszkująca Strzelce Opolskie.

Opis projektu:

Młodzi ludzie na wspólnych spotkaniach poprzez sztukę – malarstwo, próbują przyjrzeć się i poznać swoje miasto, lokalną społeczność i lokalną władzę. Tematem obrazów są ciekawe miejsca, które można znaleźć w Strzelcach Opolskich, a także portrety (szkice) mieszkańców. Dzięki tabletowi graficznemu uczestnicy mogą poeksperymentować i przyjrzeć się min. futurystycznym wizjom swojej miejscowości np. jak będzie wyglądać tutejszy park po przejściu kwaśnych deszczy. Młodzi tworzą też e-kartkę swojej miejscowości, którą opublikują w Internecie. Zadanie młodzieży jest również zaplanowanie wyjazd na wspólny plener malarski, podczas którego nastąpi silna wspólna integracja i spotkanie ze znanym malarzem. Zwieńczeniem projektu będą wystawy. Pierwsza plenerowa podczas dużej imprezy masowej Dni Ziemi Strzeleckiej – młodzi sami przygotują stoiska z obrazami. Druga wystawa odbędzie się w foyer SOK-u, gdzie mieszkańcy będą mogli przyjrzeć się swojemu miastu poprzez pryzmat młodzieńczych wizji. Zdjęcia prac będą opublikowane w Internecie tak, aby dotrzeć do szerokiego grona odbiorców.

Budżet projektu: 15 346 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Strzelecki Ośrodek Kultury

Miejscowość: Strzelce Opolskie

Ulica, nr domu i lokalu: Plac Stefana Żeromskiego 7

Kod pocztowy i Poczta: 47-100 Strzelce Opolskie

Województwo: opolskie

Powiat: strzelecki

Adres strony internetowej: http://sok.strzelceopolskie.pl

Wolność w życiu i sztuce – prawo mądrego wyboru tego co przed nami

ks. Wajdy 6, 47-100 Strzelce Opolskie, Polska

Więcej