Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Kulinarna wojna pokoleń – na wesoło i z nożem w ręku! - 2015

Realizowany przez:

Fundacja Pogodna Szkoła

Cel:

Celem głównym projektu jest umożliwienie młodzieży uczestniczącej w projekcie nabycia umiejętności realizacji postawionych sobie samodzielnie celów oraz naukę efektywnego poszukiwania wsparcia w miejscowym środowisku.

Odbiorcy projektu:

Grupa 20 uczniów samorządowego gimnazjum w Rusinowie.

Opis projektu:

W realizowanym projekcie młodzi poprzez rozmowy z seniorami poszukują tradycji kulinarnych swojej miejscowości. Wiedzę teoretyczną uczestnicy przećwiczą podczas międzypokoleniowych warsztatów kulinarnych. Zrobione w trakcie zajęć zdjęcia młodzi wykorzystają do stworzenia lokalnej tradycyjnej mini-książki kucharskiej, powstanie również multimedialna prezentacja poświęcona starym przepisom oraz prezentująca wykonane na ich podstawie potrawy. Podczas spotkań ze specjalistami młodzież m.in. pozna tajniki zdrowego żywienia, przygotowywania potraw z różnych stron świata – np. sushi, nauczy się robić dzieła sztuki z owoców i warzyw metodą carvingu. Młodzi organizują również wyjazd do warszawskiej egzotycznej restauracji celem nauczenia się umiejętności prawidłowego spożywania potraw z innych krajów. Finałem projektu będzie „gotowanie na żywo”czyli kulinarna wojna pokoleń (drużyna młodzieży i drużyna dorosłych) Pomiędzy konkurencjami kulinarnymi uczestnicy zapewnią występy muzyczne i wokalne. Całość nagrają na wideo i zrobią fotodokumentację do promocji projektu w Internecie i lokalnych mediach.

Budżet projektu: 12 000 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Fundacja Pogodna Szkoła

Miejscowość: Nieznamierowice

Ulica, nr domu i lokalu: Nieznamierowice

Kod pocztowy i Poczta: 26-411 Nieznamierowice

Województwo: mazowieckie

Powiat: przysuski

Adres strony internetowej: brak

Kulinarna wojna pokoleń – na wesoło i z nożem w ręku!

Nieznamierowice 90, 26-411, Polska

Więcej