Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Gmina Dzierzążnia – dziś i jutro - 2015

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Amicus Gminy Dzierzążnia

Cel:

Głównym celem projektu jest rozwijanie wśród młodzieży umiejętności komunikacji, podejmowania wspólnych inicjatyw, planowania, autoprezentacji poprzez rozwijanie pasji dziennikarskich.

Odbiorcy projektu:

Grupa 15 osób w wieku 13-16 lat, uczniowie gimnazjum w Dzierzążni.

Opis projektu:

W ramach projektu młodzież weźmie udział w warsztatach z komunikacji, dziennikarskich, fotograficznych oraz filmowych. Warsztaty będą prowadzone w sposób aktywny, angażując wszystkich uczestników, którzy będą mogli się uczyć na własnych tekstach, zdjęciach i filmach. Tematyka zajęć dotyczyć będzie historii gminy Dzierzążnia. W oparciu o stare, przedwojenne zdjęcia oraz dostępne informacje przez kolejne miesiące projektu grupa młodych osób będzie badała historię gminy i okolic, by przenieść ją w teraźniejszość i utrwalić w swojej świadomości, a przez to wzmocnić swoje poczucie tożsamości. Poprzez udział w projekcie młodzież nabędzie umiejętności interpersonalne, nauczy się pracy zespołowej, zdobędzie umiejętności pisania i redagowania tekstów, pozna różne gatunki dziennikarskie, etykę dziennikarza, nauczy się jak robić dobre zdjęcia i jak uchwycić ważny moment, jak nagrać relację z wydarzenia i jak dokonać obróbki filmu. Uczestnicy będą również redagować swoją gazetkę lokalną. Na zakończenie projektu młodzi zorganizują imprezę, podczas której podsumują projekt oraz pokażą jego efekty (gazety lokalne, zdjęcia, filmiki). Na imprezę zostaną zaproszone władze gminy, dyrektor gimnazjum, rodziny uczestników, znajomi oraz media lokalne.

Budżet projektu: 11 190 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Amicus Gminy Dzierzążnia

Miejscowość: Pluskocin

Ulica, nr domu i lokalu: Pluskocin 25

Kod pocztowy i Poczta: 09-164 Pluskocin

Województwo: mazowieckie

Powiat: płoński

Adres strony internetowej: www.stowarzyszenieamicus.org

Gmina Dzierzążnia – dziś i jutro

Pluskocin 20, 09-164, Polska

Więcej