Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Najnowsza historia wydobyta spod ziemi - 2015

Realizowany przez:

Centrum Kultury Wisła w Wyszogrodzie

Cel:

Celem projektu jest podniesienie kompetencji społecznych młodzieży poprzez działania historyczne powiązane z odkryciem wraku samolotu z okresu II wojny światowej.

Odbiorcy projektu:

24 osoby w wieku 14-19 lat, uczniowie Zespołu Szkół, Liceum i Technikum w Wyszogrodzie.

Opis projektu:

Projekt polega na uświadomieniu uczestnikom, że docieranie do wiedzy historycznej prowadzi różnymi drogami, a artefakty ukryte w ziemi to tylko część budowania historycznej narracji. Młodzież nauczy się odpowiedzialnie wydobywać podziemne skarby. Uczestnicy poznają przepisy prawa, porozmawiają z doświadczonymi eksploratorami. Elementem spajającym działania jest historia dwóch zestrzelonych 18 i19. 1.1945 r. samolotów radzieckich, poznają jaki jest ciężar sukcesu i jak dochodzi się do odnalezienia zabytku. Staną się profesjonalnymi poszukiwaczami, którzy zanim wyjdą w „pole”, przeanalizują różnorakie źródła. Uczestnicy projekt wyjadą na zajęcia w specjalistycznej pracowni konserwacji. Zakupiony wykrywacz metali pozwoli kontynuować w przyszłości zajęcia z kolejnymi grupami. Zakończenie projektu odbędzie się w dwóch etapach. 1. Zamknięte spotkane przy ognisku uczestników ze wszystkimi instruktorami i osobami zaangażowanymi w projekt. 2. Festyn dla mieszkańców i gości odwiedzających Wyszogród połączony z prezentacją wystawy ilustrującej realizację projektu i broszury turystycznej oraz pokaz wyników prac konserwatorskich uczestników projektu.

Budżet projektu: 8 516 zł

Dotacja: 7 100 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Centrum Kultury Wisła w Wyszogrodzie

Miejscowość: Wyszogród

Ulica, nr domu i lokalu: Płocka 12

Kod pocztowy i Poczta: 09-450 Wyszogród

Województwo: mazowieckie

Powiat: płocki

Adres strony internetowej: –

Najnowsza historia wydobyta spod ziemi

DK62 70, 09-450 Wyszogród, Polska

Więcej