Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Na strychu znalezione - 2015

Realizowany przez:

Towarzystwo Kurpiowskie Strzelec w Czarni

Cel:

Celem projektu jest aktywizacja młodzieży wiejskiej, zaangażowanie jej w działania rozwijające zainteresowania oraz dające możliwość spojrzenia w nowy, twórczy sposób na swoje otoczenie.

Odbiorcy projektu:

23 osoby, mieszkańcy siedmiu wsi Gminy Czarnia.

Opis projektu:

W ramach projektu młodzież odwiedzać będzie swoich sąsiadów (głównie w grupie wiekowej 60+), by wraz z nimi szukać na strychach/w piwnicach starych przedmiotów oraz nagrywać/spisywać ich historie wraz z historiami ich dawnych użytkowników. Przedmioty będą fotografowane, wraz z otoczeniem w którym się znajdują. Prace te będą miały charakter wywiadów i fotoreportaży (nagrania audio i video, dokumentacja fotograficzna). Komplementarnym działaniem, rozwijającym umiejętności i kreatywność młodzieży będą warsztaty fotograficzne, które pomogą w stworzeniu dobrej dokumentacji i przygotowaniu wystawy fotograficzno-tekstowej oraz albumu promującego miejsce życia młodzieży projektowej. Gala kończąca projekt podzielona zostanie na część oficjalną oraz nieoficjalną. Podczas części oficjalnej uczestnicy projektu przedstawią prezentacje multimedialne. Każdy z uczestników przedstawi jedną historię o jednym znalezionym przedmiocie i jego użytkowniku – mieszkańcu wsi. Przygotowana także zostanie wystawa fotograficzno-tekstowa, która stanowić będzie część wystroju sali, na której odbędzie się uroczystość. Nieoficjalna część, dedykowana będzie dla uczestników projektu i ich opiekunów oraz dla osób, z którymi przeprowadzane były wywiady. Na koniec projektu, w sierpniu, planowana jest zabawa taneczna z muzyką tradycyjna na żywo wykonywaną przez tamtejszych muzykantów, w tym także uczestników projektu.

Budżet projektu: 12 100 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Towarzystwo Kurpiowskie Strzelec w Czarni

Miejscowość: Czarnia

Ulica, nr domu i lokalu: Czarnia 15

Kod pocztowy i Poczta: 07-431 Czarnia

Województwo: mazowieckie

Powiat: ostrołęcki

Adres strony internetowej: –

Na strychu znalezione

Czarnia 24, 07-431, Polska

Więcej