Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Nie mogę zrobić wszystkiego, ale mogę zrobić COŚ- nasza przyszłość w naszych rękach. - 2015

Realizowany przez:

Gminna i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rzeczniowie

Cel:

Celem projektu jest zwiększenie umiejętności młodzieży w zakresie budowania swojej pozycji w społeczności lokalnej poprzez warsztaty, wyjazdy terenowe oraz zwiększenie wiary we własne możliwości przy budowaniu relacji z lokalnymi instytucjami.

Odbiorcy projektu:

Grupa 20 uczniów klas II i III gimnazjum w ZS w Rzeczniowie.

Opis projektu:

Rozwój osobisty każdego uczestnika odbywać się będzie poprzez naukę samodzielnego działania, uczestniczenia w sytuacjach trudnych, a przez to nabywanie pewności siebie. Istotnym elementem projektu będzie samodzielne wyszukiwanie przez młodzież autorytetów wśród znanych postaci życia publicznego, ale także autorytetów ze środowiska lokalnego, zwłaszcza wśród młodego pokolenia, które już weszło w dorosłe życie. Metody pracy wykorzystywane przy realizacji działań to mini wykłady, zajęcia warsztatowe, warsztaty terenowe, prace w grupach, prace indywidualne (wywiady), ćwiczenia. W ramach projektu młodzież przejdzie kurs autoprezentacji. Głównym działaniem projektu będzie nakręcenie przez młodych filmu „Teraz My” oraz zebranie informacji w formie broszury pod roboczym tytułem „I co dalej? Zbiór wypowiedzi absolwentów z lat 1999-2009”. Film i broszura będą miały charakter dokumentacyjny i promocyjny. Wykonane „produkty” młodzież zaprezentuje lokalnej społeczności na Gali Finałowej kończącej projekt, którą przygotuje wraz z partnerami projektu.

Budżet projektu: 10 270 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminna i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rzeczniowie

Miejscowość: Rzeczniów

Ulica, nr domu i lokalu: Rzeczniów 1b

Kod pocztowy i Poczta: 27-353 Rzeczniów

Województwo: mazowieckie

Powiat: lipski

Adres strony internetowej: http://bib-rzeczniow.eu

Nie mogę zrobić wszystkiego, ale mogę zrobić COŚ- nasza przyszłość w naszych rękach.

4CHM+JH Rzeczniów, Polska

Więcej