Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Zaciekawieni - 2015

Realizowany przez:

Miejska Biblioteka Publiczna w Libiążu

Cel:

Nabycie kompetencji społecznych, w tym umiejętności pracy w grupie, komunikacyjnych, wykorzystania środowiska lokalnego, przez młodzież poprzez samodzielne wykonanie mapy ciekawych miejsc w gminie.

Odbiorcy projektu:

Młodzież z terenu gminy Libiąż w wieku 13-16 lat.

Opis projektu:

Wiodącym tematem projektu jest stworzenie mapy i opisanie ciekawych pod względem historycznym i kulturowym miejsc w gminie. Młodzież samodzielnie wybiera miejsca i zbiera informacje poprzez wywiady z mieszkańcami i innych dostępnych źródeł, zapoznaje się z ich historią, oznakuje je kodami QR oraz upowszechni w środowisku. Ponadto Młodzi organizują warsztaty, wystawę oraz imprezę podsumowującą.
Młodzież zdecyduje, kto zostanie zaproszony, wykonana zaproszenia, plakaty i ulotki oraz zajmie się ich kolportażem. Wspólnie zostanie opracowany program wydarzenia i podzielone role – m.in. prowadzącego, twórców wystawy, przygotowujących salę, poczęstunek itp. Podczas spotkania zostaną zaprezentowane efekty projektu – materiały zebrane w postaci zakładki na stronie internetowej (będącej odnośnikiem do kodu QR), mapa z zaznaczonymi miejscami, zdjęcia miejsc, pozyskane archiwalia oraz ciekawe zdjęcia z pracy. Relacja zostanie pokazana w mediach lokalnych oraz na stronach internetowych Urzędu Miejskiego i MBP.

Budżet projektu: 11 230 zł

Dotacja: 7 200 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Miejska Biblioteka Publiczna w Libiążu

Miejscowość: Libiąż

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Górnicza 11

Kod pocztowy i Poczta: 32-590 Libiąż

Województwo: małopolskie

Powiat: chrzanowski

Adres strony internetowej: mbp.libiaz.pl

Zaciekawieni

Górnicza 13B, 32-590 Libiąż, Polska

Więcej