Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Satyrycznie, ale z morałem - 2015

Realizowany przez:

Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej

Cel:

podniesienie umiejętności młodzieży pracy w zespole, nabycie umiejętności wystąpień publicznych, pobudzenie wiary we własne siły, poznanie środowiska lokalnego poprzez stworzenie widowiska kabaretowego.

Odbiorcy projektu:

Młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu gminy Szczurowa.

Opis projektu:

Wiodącym tematem projektu jest kabaret, jako narzędzie za pomocą, którego młodzież będzie mogła poznać siebie nawzajem, nauczy się współpracować w grupie, razem tworzyć duże przedsięwzięcia. Projekt rozpocznie cykl zajęć, które przygotuje młodzieżm jako wstęp do wspólnego działania oraz zintegruje grupę. Kolejne etapy projektu to zorganizowane przez młodzież spotkanie z członkami kabaretu. Cały kabaret ma być podzielony na 3 części: ,,Z historią w tle”-czyli jak wyglądało życie w gminie w dawnych latach, ,,Tak się żyje”, czyli życie w gminie obecnie oraz ,,Ale się podziało!”czyli wyobrażenie o tym jak będzie za 100 lat. By dobrze przygotować spektakl młodzież odbędzie rozmowy i wywiady, np. seniorzy, urząd gminy, szkoła, parafie, mieszkańcy. Dodatkowo młodzież zaprosi do współpracy osoby realne. Tj. jeśli w sztuce będzie wspomniana znana firma, zaprosimy do spektaklu właściciela, który zagra siebie. Dzięki temu zabiegowi młodzież uzyska kontakty z lokalnymi osobistościami. Finałem projektu będzie wystawienie spektaklu dla mieszkańców gminy Szczurowa oraz zaproszonych gości. Świętowanie projektu przez samych uczestników odbędzie się po spektaklu.

Budżet projektu: 8 400 zł

Dotacja: 10 665 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej

Miejscowość: Szczurowa

Ulica, nr domu i lokalu: Rynek 4

Kod pocztowy i Poczta: 32-820 Szczurowa

Województwo: małopolskie

Powiat: brzeski

Adres strony internetowej: http://www.gck-szczurowa.pl

Satyrycznie, ale z morałem

Krakowska 5, 32-820 Szczurowa, Polska

Więcej