Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Wspomnienia, które łączą i uczą - 2015

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Gmina Bochnia Dla Wszystkich

Cel:

Celem projektu jest rozwój kompetencji społecznych młodzieży poprzez poznanie, opisanie i promowanie historii lokalnego wydarzenia z II wojny światowej.

Odbiorcy projektu:

Młodzież w wieku od 13-19 lat, mieszkająca na terenie miejscowości: Nieszkowice Wielkie, Wola Nieszkowska, Zawada, Nieprześnia, Grabina, Siedlec.

Opis projektu:

Osią projektu jest tragiczny lot Liberatora KG-890 z 15 sierpnia 1944 roku. Młodzież w pierwszych miesiącach bierze udział w warsztatach z fotografii, filmu, obróbki obrazu oraz zasad tworzenia prezentacji multimedialnych. Następnie poszukuje świadków wydarzeń z sierpnia 1944 r. i zaprasza ich na Wieczór wspomnień. Przeprowadza z nimi wywiady, które rejestruje kamerą. Zorganizuje wyjazd edukacyjny do muzeum lotnictwa w Krakowie oraz na grób poległych lotników na Cmentarzu Rakowickim. Wszystko udokumentuje na filmie. Przygotuje konkurs plastyczny dla lokalnej społeczności, którego finał odbędzie się na zorganizowanych przez Młodzież lokalnych uroczystościach rocznicowych, na których zaprezentuje nakręcony film. Do organizacji zakończenia młodzież pozyska partnerów – Urząd Gminy oraz Klub Modelarstwa Lotniczego MDK Bochnia, który zaprezentuje pokaz modeli lotniczych.

Budżet projektu: 12 527 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Gmina Bochnia Dla Wszystkich

Miejscowość: Brzeźnica

Ulica, nr domu i lokalu: Brzeźnica 298

Kod pocztowy i Poczta: 32-700 Brzeźnica

Województwo: małopolskie

Powiat: bocheński

Adres strony internetowej: www.gminabochniadlawszytskich.pl

Wspomnienia, które łączą i uczą

Brzeźnica 105, 32-700 Brzeźnica, Polska

Więcej