Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Festiwal fotografii - 2015

Realizowany przez:

Gminna Biblioteka Publiczna w Lututowie

Cel:

Celem projektu jest zwiększenie aktywności młodzieży w życiu publicznym i społecznym gminy Lututów jak również rozwinięcie jej umiejętności pracy w grupie, pozyskiwania wsparcia społecznego poprzez poznawania lokalnego środowiska, samodzielność w realizacji zadań, nawiązywanie nowych relacji społecznych, odpowiedzialność oraz wsparcie młodzieży w zakresie samodzielnej realizacji inicjatywy.

Odbiorcy projektu:

Bezpośrednimi uczestnikami projektu jest 10 osobowa grupa młodzieży w wieku 13-19 lat zamieszkująca Gminę Lututów.

Opis projektu:

Wiodącym tematem projektu jest pokazanie przez uczniów pomocy fotografii wyjątkowych niepowtarzalnych chwil, wypowiedzenia się na temat swojej miejscowości, ludzi, świata fauny i flory, a także ocalenia w fotograficznych kadrach ginącego piękna. Poprzez fotografię młodzi pokazują różne aspekty życia i odkrywają na nowo swoje środowisko lokalne. W ramach zajęć z profesjonalnym fotografem uczestnicy projektu poznają tajniki fotografii, zdobędą umiejętności w tym zakresie, będą brać udział w plenerowych warsztatach fotograficznych. Grupa projektowa ogłosi konkurs fotograficzny dla mieszkańców Gminy Lututów „Pamiętam to miejsce, pamiętam tę twarz”. Zakończeniem projektu będzie organizacja wystawy fotograficznej „Festiwal fotografii”, podczas której zostaną rozdane nagrody laureatom konkursu. W ramach projektu młodzież wyda widokówki z wybranych zdjęć promujące ich gminę. Spotkania oraz sama wystawa, szczególnie z zawodowymi fotografikami, którzy będą zaproszeni przez młodzież będzie okazją do wymiany poglądów.

Budżet projektu: 10 820 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminna Biblioteka Publiczna w Lututowie

Miejscowość: Lututów

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Klonowska 8

Kod pocztowy i Poczta: 98-360 Lututów

Województwo: łódzkie

Powiat: wieruszowski

Adres strony internetowej: brak

Festiwal fotografii

Klonowska 18, 98-360 Lututów, Polska

Więcej