Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Sędziejowe wesele - 2015

Realizowany przez:

Gminna Biblioteka Publiczna w Sędziejowicach

Cel:

Celem projektu jest podniesienie kompetencji społecznych młodzieży poprzez odtworzenie przez młodzież dziejów i legendarnych postaci Sędziejowic za pomocą widowiska teatralnego nawiązującego do „Wesela” Wyspiańskiego.

Odbiorcy projektu:

Grupa 15-20 osób z Sędziejowic w wieku 13-19 lat, której zainteresowania są związane z etnografią, kulturą ludową oraz historią miejscowości.

Opis projektu:

W wyniku samodzielnie prowadzonych badań w terenie młodzież uznała, że pragnie poznać historię i zasoby kulturowe miejscowości, a na ich podstawie stworzyć grupę teatralną „SięDzieje”. Grupa stworzy widowisko teatralne, związane z 1050 rocznicą Chrztu Polski (legendarny założyciel wsi Sędziej) oraz tradycyjnym weselem, bogatym w stroje oraz rekwizyty lokalne i narodowe. Widowisko przybliży lokalnej społeczności dawne dzieje oraz odtworzy koloryt wiejskich obrzędów. Widowisko o Sędzieju zostanie wystawione w „noc świętojańską”, w zabytkowym młynie „Krzywda” nad rzeką Grabią. Następnie uczestnicy przeprowadzą rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz”, rokrocznie organizowany przez bibliotekę. Po odegraniu dwóch widowisk młodzież wraz z biblioteką wyda folder „Sędziejowicka młodzież w 1050 rocznicę Chrztu Polski”.

Budżet projektu: 10 900 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminna Biblioteka Publiczna w Sędziejowicach

Miejscowość: Sędziejowice

Ulica, nr domu i lokalu: Wieluńska 7

Kod pocztowy i Poczta: 98-160 Sędziejowice

Województwo: łódzkie

Powiat: łaski

Adres strony internetowej: http://biblioteka.gminasedziejowice.eu

Sędziejowe wesele

Leśna 29, 98-160 Sędziejowice, Polska

Więcej