Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Łascy globtroterzy - 2015

Realizowany przez:

Biblioteka Publiczna im. Jana Łaskiego Młodszego w Łasku

Cel:

Podstawowym celem projektu jest zdobycie przez uczestników umiejętności pracy w grupie, budowania relacji z rówieśnikami, dorosłymi i instytucjami oraz nauczenie się przez nich planowania i podejmowania decyzji.

Odbiorcy projektu:

Grupa 10 osób w wieku 13-19 lat, której zainteresowania oscylują wokół turystyki.

Opis projektu:

Młodzi ludzie nie znają w pełni walorów okolicy, w której mieszkają. Projekt pozwoli im na odkrycie swojej „małej ojczyzny” na nowo, by mogli chwalić się miejscem, z którego pochodzą. Młodzież zorganizuje liczne wycieczki (piesze, rowerowe, autokarowe, kajakowe oraz questowe). Możliwość decydowania o przebiegu projektu, przyniesie ze sobą duże zaangażowanie ze strony młodzieży. Prowadzącym zajęcia będzie przewodnik turystyczny terenowy po obszarze woj. łódzkiego, który będzie pełnił rolę doradcy. Zajęcia terenowe, zostaną uzupełnione spotkaniami teoretycznymi, w czasie, których uczestnicy opracują miniprzewodnik turystyczny, z elementami historii regionu. Zebrane podczas praktycznej części projektu materiały – zdjęcia, filmy, wywiady, notatki, a przede wszystkim zdobyte doświadczenia uczestników, będą stanowiły trzon publikacji. Młodzież zdobędzie również wiedzę na temat organizacji wycieczek, gdyż sama będzie musiała wszystko zaplanować. Na zakończenie projektu odbędzie się promocja wydanego miniprzewodnika z elementami historii regionu, połączona z wystawą zdjęć z przebiegu naszego przedsięwzięcia.

Budżet projektu: 12 150 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Biblioteka Publiczna im. Jana Łaskiego Młodszego w Łasku

Miejscowość: Łask

Ulica, nr domu i lokalu: 9 Maja 6

Kod pocztowy i Poczta: 98-100 Łask

Województwo: łódzkie

Powiat: łaski

Adres strony internetowej: www.biblioteka.lask.pl

Łascy globtroterzy

9 Maja 6, 98-100 Łask, Polska

Więcej