Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Zainteresowania do pielęgnowania - 2008

Realizowany przez:

Grupa nieformalna Klub Modelarski Zespołu Szkół Publicznych 3 w Pleszewie

Cel:

Zapewnienie możliwości rozwoju zainteresowań 20 gimnazjalistom i absolwentom Gimnazjum nr 3 w Pleszewie poprzez ofertę popołudniowych zajęć w okresie 3.01-15.06.2009. Doprowadzenie do nawiązania przez młodzież kontaktów w środowisku lokalnym pozwalajacych na prowadzenie i wzbogacenie działań w klubie. Zaprezentowanie społeczności lokalnej modelarskich osiągnięć nawiązujących do historii regionu.

Odbiorcy projektu:

Młodzież gimnazjalna i absolwenci w wieku 13-18 lat. Z 290 uczniów i grupy absolwentów weźmie udział 20 zainteresowanych działaniami w projekcie. Grupę członków uzupełnimy poprzez akcję informacyjną (plakaty, www, godziny wychowawcze – ujawnienie uczniów zainteresowanych, choć może mniej aktywnych), zgłoszenia uczniów – pisemne deklaracje. Dla uczniów dojeżdżających przewidziano pokrycie kosztów.

Opis projektu:

12 lat temu z inicjatywy uczniów powstał Klub Modelarski. Uczniów łączą wspólne zainteresowania. Klub umożliwia współdziałanie. Młodzież działa w 2 grupach. Pierwsza dąży do rozbudowy makiety, której inspiracją jest trójszynowa linia kolejowa łącząca Pleszew z Kowalewem. Mało kto wie, że jest to jedyna czynna taka linia w Europie. Chcemy to rozpropagować, jako wizytówkę naszego miasta. Mamy już podstawowe elementy makiety, teraz chcemy ją rozbudować o fragment szlaku i doprowadzić do automatyzacji. Będziemy przy tym zmuszeni nauczyć się nieco techniki cyfrowej i podstaw elektryki. Aby jak najpełniej oddać rzeczywistość nawiążemy współpracę ze Stowarzyszeniem Kolejowych Przewozów Lokalnych, które już okazywało swą przychylność. Wszystko udokumentujemy fotograficznie. Druga grupa po zapoznaniu się z działalnością prawdziwego lotnictwa dzięki współpracy z lotniskiem aeroklubowym w Michałkowie stworzy własny świat w miniaturze – tym razem są to modele lotnicze. Tworząc nasz miniaturowy świat nawiązujemy współpracę m.in. z panem Tomaszem Klauzą (absolwentem naszej szkoły) właścicielem Muzeum Wojen Napoleońskich w Miniaturze w Witaszycach. Projekt realizują dwie 10-osobowe grupy gimnazjalistów i absolwentów wraz ze swymi opiekunami – miłośnikami historii i techniki. Działania wymagają aktywnej pracy w zespole, zdobywania nowych umiejętności, nawiązywania współpracy, bliższego poznania lokalnego środowiska, przekonywania do własnych pomysłów z poszanowaniem zdania innych. Pieniądze przeznaczymy na zakup modeli i materiałów, podróże. Na pewno zdobędziemy wsparcie innych, już mamy pomysły.

Budżet projektu: 9 452 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2008

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Grupa nieformalna Klub Modelarski Zespołu Szkół Publicznych 3 w Pleszewie

Miejscowość: Pleszew

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Krzywoustego 4

Kod pocztowy i Poczta: 63-300 Pleszew

Województwo: wielkopolskie

Powiat: pleszewski

Adres strony internetowej: –

Zainteresowania do pielęgnowania

Jana III Sobieskiego 27, 63-300 Pleszew, Polska

Więcej