Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Odkrywcy Lokalnych Tajemnic - 2015

Realizowany przez:

Gminny Szkolny Związek Sportowy w Trzcielu

Cel:

Zwiększenie umiejętności w zakresie samodzielnego, twórczego i rozwijającego planowania wolnego czasu, pracy w grupie, podejmowania inicjatyw na rzecz środowiska lokalnego i ukształtowanie aktywnych postaw przez grupę młodzieży.

Odbiorcy projektu:

Grupa 14 uczniów Gimnazjum w Brójcach i w Trzcielu w wieku 13-17 lat.

Opis projektu:

Początkowe działania mają prowadzić do integracji grupy i do poznawania i odkrywania tajemnic fotografii. To odkrywanie tajemnic fotografowania połączone będzie z poznawaniem i odkrywaniem wyjątkowości miejsca, w którym mieszkają uczestnicy. Dodatkowo stanie się miejscem kształtowania własnych umiejętności – od zbierania wiadomości, rozmawiania z dorosłymi, konstruowania własnego aparatu fotograficznego, aż do prezentowania samego siebie i efektów swojej pracy. Poznane tajniki fotografowania poprowadzą do zbudowania własnego aparatu fotograficznego, a to poprowadzi do poszukiwania wyjątkowych miejsc i przedmiotów ich odkrywania, poznawania historii – miejsca, ludzi i przedmiotów i ich fotografowania. Poznane niezwykłe i wyjątkowe miejsca i przedmioty zostaną sfotografowane własnoręcznie skonstruowanymi aparatami i zaprezentowane wraz z opisem w kalendarzu na rok szkolny 2016/17. Każde wybrane zdjęcie w kalendarzu będzie dodatkowo zawierało opis. Poszukiwanie tych wyjątkowych miejsc i przedmiotów stanie się polem nauki: przeprowadzania wywiadów, robienia zdjęć, spotkań z ludźmi, organizowania wolnego czasu, planowania i pracy w grupie. Na zakończenie projektu młodzi zorganizują Festyn, podczas którego przedstawią własnoręcznie wykonane aparaty fotograficzne, a następnie zaproszą do zabaw. Po rozegraniu gier będzie przygotowany poczęstunek, w trakcie którego młodzież zaprezentuje wystawę fotograficzną i opowie o działaniach w projekcie oraz o osiągniętym własnym jak i grupowym sukcesie.

Budżet projektu: 12 600 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminny Szkolny Związek Sportowy w Trzcielu

Miejscowość: Trzciel

Ulica, nr domu i lokalu: Kościuszki 21

Kod pocztowy i Poczta: 66-320 Trzciel

Województwo: lubuskie

Powiat: międzyrzecki

Adres strony internetowej: –

Odkrywcy Lokalnych Tajemnic

Grunwaldzka 1, 66-320 Trzciel, Polska

Więcej