Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Moczykije - 2015

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Kosierz To My

Cel:

Celem projektu jest zbudowanie przez młodych pomostu wędkarskiego, jako elementu efektywnej współpracy oraz odpowiedzialnego zarządzania obiektem i dbałości o efekt swojej pracy.

Odbiorcy projektu:

Grupa 12 osób w wieku 13-19 lat mieszkająca w miejscowości.

Opis projektu:

Główne działania realizowane w ramach projektu będą opierały się na współpracy zespołu, który wybuduje stanowiska wędkarskie w formie pomostu. Młodzi ludzie postawili sobie za cel stworzenie w Kosierzu wioski tematycznej związanej z naturą i ekologią w dużej mierze obsługiwanej przez młodzież. Zbudowany pomost wędkarski wraz z przylegającym stawem i terenem zielonym będzie współzarządzany przez młodzież. Całość działania zawierać się będzie w etapach: projektowanie pomostu, sporządzanie listy potrzebnych materiałów, zbieranie ofert materiałów i ich wycena, przygotowanie terenu pod budowę, szlifowanie i malowanie elementów potrzebnych do budowy pomostu, budowa pomostu, świętowanie zakończonej budowy. Wszystkie działania „budowlane” prowadzone będą przez młodzież pod nadzorem (wolontariusz) stolarza, rodziców (w razie potrzeby) oraz koordynatora projektu. W sierpniu nastąpi uroczyste otwarcie pomostu, które rozpocznie się podsumowaniem projektu przez młodzież, następnie przecięcie wstęgi oraz symboliczne moczenie kijów. Kolejnym punktem będzie rozpalenie ogniska i wspólne pieczenie kiełbasek. Główną atrakcją imprezy będą zawody wędkarskie, po których nastąpi wręczanie nagród dla młodzieży.

Budżet projektu: 10 350 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Kosierz To My

Miejscowość: Kosierz

Ulica, nr domu i lokalu: Kosierz 58

Kod pocztowy i Poczta: 66-627 Kosierz

Województwo: lubuskie

Powiat: krośnieński

Adres strony internetowej: brak

Moczykije

Kosierz 24, 66-627, Polska

Więcej