Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Nasza pierwsza animacja poklatkowa - 2015

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Inicjatywa Polesia

Cel:

Rozwój umiejętności społecznych wśród młodzieży poprzez wyprodukowanie animacji poklatkowej o określonej przez młodzież tematyce i myśli przewodniej.

Odbiorcy projektu:

Młodzież w wieku 13-16 lat z Publicznego Gimnazjum nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego we Włodawie.

Opis projektu:

Osią projektu jest stworzenie animacji poklatkowej. Działania podejmowane w zespole projektowym mają uczyć młodzież pracy w grupie i przyjmowania różnych ról, w tym reżysera, scenarzysty, kamerzysty/realizatora zdjęć, montażysty, scenografa, kierownika produkcji, aktora. Młodzież zorganizuje 2-dniowy wyjazd na warsztaty do Wytwórni Filmów Semafor w Łodzi, które ukierunkują i wspomogą ich w tworzeniu ich pierwszej animacji. Przez 5 miesięcy młodzież pracować będzie na zajęciach z praktycznej edukacji filmowej. Wyprodukowana na zajęciach animacja o wybranej przez młodzież tematyce i myśli przewodniej zostanie zaprezentowana na III Włodawskim Przeglądzie Filmowej Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej. Młodzież włączy się również w organizację III edycji Przeglądu poprzez promowanie Przeglądu na spotkaniach z włodawską młodzieżą. Podsumowanie projektu odbędzie się w Publicznym Gimnazjum nr 1. Młodzież zaprosi na nie swoich rówieśników i rodziców. Przypomni wszystkie działania, które zrealizowano w ramach projektu. Wymieni zakupiony sprzęt, opowie o cyklicznych zajęciach z praktycznej edukacji filmowej. Opowie o pracy nad swoją pierwszą animacją poklatkową. Zaprezentują film dokumentujący wszystkie działania projektowe.

Budżet projektu: 11 385 zł

Dotacja: 8 200 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Inicjatywa Polesia

Miejscowość: Włodawa

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Szkolna 7 m. 86

Kod pocztowy i Poczta: 22-200 Włodawa

Województwo: lubelskie

Powiat: włodawski

Adres strony internetowej: brak

Nasza pierwsza animacja poklatkowa

Szkolna 7, 22-201 Włodawa, Polska

Więcej