Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Coś mi po głowie chodzi… - 2015

Realizowany przez:

Fundacja Międzynarodowej Integracji Gospodarczej i Kulturalno-Turystycznej

Cel:

Celem projektu jest rozwijanie u młodzieży umiejętności analizowania swoich mocnych i słabych stron, właściwej oceny środowiska, w którym dorasta oraz mobilizowania do nawiązywania nowych relacji społecznych.

Odbiorcy projektu:

dwunastoosobowa grupa młodzieży w wieku 13 -16 lat z terenu gminy Stoczek Łukowski

Opis projektu:

Wiodącym tematem projektu są bajki. Zadaniem uczestników jest ich tworzenie, pisanie i czytanie dzieciom. Młodzież będzie uczestniczyć w warsztatach literackich. Młodzież zainspirowana zdobytymi doświadczeniami samodzielnie napiszą bajki i opowiadania dla dzieci. Wspólnie wyłoniona zostanie najciekawsza bajka. Wszystkie bajki zostaną nagrane w wersji dźwiękowej a będą czytane przez ciekawe i znaczące osoby w gminie Stoczek Łukowski. Ponadto wszystkie teksty zostaną wydane w formie książki dla dzieci. Do wybranej bajki zostanie napisany scenariusz i będzie ona wystawiona w formie spektaklu. W związku z tym młodzież weźmie udział w warsztatach teatralnych prowadzonych przez aktora teatru Rampa pochodzącego z gminy Stoczek Łukowski. Kolejnym działaniem będzie zorganizowany przez młodzież wyjazd studyjny do teatru Rampa i obejrzenie profesjonalnej sztuki. Po powrocie młodzież omówi grę aktorską, przygotuje scenariusz własnej sztuki oraz scenografię pod okiem plastyka. Spektakl ten będzie stanowił finał projektu. Grupa ustala program imprezy i tworzy scenografię. Przybyli na finałowy spektakl goście otrzymują płyty CD z nagranymi bajkami. Na podsumowanie zostaną zaproszeni rodzice, dzieci z przedszkoli w terenu gminy Stoczek Łukowski, władze gminy, dyrektorzy szkół oraz społeczność lokalna. Młodzież podzieli się wrażeniami z realizacji projektu, nastąpi wymiana doświadczeń. W trakcie zostanie także zorganizowana wystawa zdjęć z przebiegu projektu.

Budżet projektu: 10 150 zł

Dotacja: 8 100 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Fundacja Międzynarodowej Integracji Gospodarczej i Kulturalno-Turystycznej

Miejscowość: Stare Kobiałki

Ulica, nr domu i lokalu: Stare Kobiałki 18

Kod pocztowy i Poczta: 21-450 Stoczek Łukowski

Województwo: lubelskie

Powiat: łukowski

Adres strony internetowej: http://www.world-s.org

Coś mi po głowie chodzi…

Stare Kobiałki 52, 21-450, Polska

Więcej