Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Ważne i najważniejsze, czyli mapa wspomnień i refleksji - 2015

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Razem dla Wisznic

Cel:

Zdobycie umiejętności wyznaczania celów życiowych i umocnienie poczucia własnej wartości u młodzieży poprzez działania filmowe i fotograficzne.

Odbiorcy projektu:

Młodzież z Wisznic w wieku od 16 do 19 lat.

Opis projektu:

Tematem wiodącym w projekcie jest film i fotografia. Młodzież poszuka przykładów osób, które pochodzą z ich środowiska i sukces osiągnęły. Najważniejsze zdarzenia i dokonania zawsze utrwalano na fotografiach, stąd poszukiwania ciekawych zdjęć w archiwach prywatnych oraz lokalnych instytucji. Po zajęciach teoretycznych z fotografii i filmu młodzież wyruszy do lokalnej społeczności, by rozmawiać o tym, co najważniejsze: kto jest wzorem postępowania? co daje szczęście? kiedy ponosi się klęskę? co ważne było przed laty? czy pochodząc z miejscowości takiej jak Wisznice można osiągnąć sukces? itp. Miejscem rozmów będzie m.in. targowisko, bardzo ważne miejsce spotkań mieszkańców Wisznic i okolic. Działania zostaną udokumentowane w formie zdjęć i filmu. Zadania zostały zaplanowane dla dwóch grup – fotograficznej i filmowej. Realizację projektu zakończy wernisaż prac młodzieży. Wystawa odbędzie się w Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Wisznicach. Będzie to spotkanie uczestników projektu, a także lokalnej społeczności – bohaterów zdjęć i filmu. Młodzież będzie odpowiedzialna za rozpowszechnienie w środowisku informacji o wystawie.

Budżet projektu: 10 500 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Razem dla Wisznic

Miejscowość: Wygoda

Ulica, nr domu i lokalu: 10a

Kod pocztowy i Poczta: 21-580 Wygoda

Województwo: lubelskie

Powiat: bialski

Adres strony internetowej: brak

Ważne i najważniejsze, czyli mapa wspomnień i refleksji

Q5HP+4F Wygoda, Polska

Więcej