Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Pogotowie młodzieżowe dla młodszych i starszych - 2015

Realizowany przez:

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie

Cel:

Konkretnym celem projektu jest integracja młodzieży szkolnej z osobami rehabilitowanymi, przebywającymi czasowo na oddziale rehabilitacyjnym Szpitala Powiatowego w Rypinie oraz integracja młodzieży z dziećmi do lat 10. Młodzież odczuwa potrzebę pogłębienia relacji nie zamykając się we własnym kręgu rówieśniczym, współdziałając na rzecz innych.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcami jest młodzież licealna mieszkająca w Rypinie i okolicach.

Opis projektu:

Młodzież przeprowadzi zajęcia z uczestnikami oddziału rehabilitacyjnego szpitala. Raz w tygodniu będą odbywały się organizowane przez nich spotkania tematyczne zajęcia (wieczory z prozą, poezją, karaoke, wyjścia na kręgle, gry planszowe i karciane, zajęcia manualne, dyskusje – wymiana doświadczeń). Każdy rozpoczynający się turnus otrzyma ankietę, z której wyniknie jak osoby rehabilitowane chciałyby spędzać czas umilany przez młodzież. Spotkania odbywałyby się co tydzień, w piątek w godzinach popołudniowych. Dodatkowo powstanie usługa wymiany książek, tj. młodzież będzie zobligowana do dostarczania dla pacjentów książek z księgozbioru MPBP. Wakacje będą czasem integracja młodzieży z dziećmi. Młodzi będą przygotowywać zajęcia dla młodszych w tym zajęcia plastyczne połączone z warsztatami filmowymi.
Po premierze zaplanowano świętowanie i uczczenie projektu w dwóch etapach. Pierwszym z nich jest wyjazd do teatru bądź kina. W drugim młodzież zorganizuje spotkanie – podsumowanie całego przedsięwzięcia poprzez pokazanie filmu rejestrującego wszystkie etapy działań.

Budżet projektu: 10 720 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie

Miejscowość: Rypin

Ulica, nr domu i lokalu: Warszawska 20

Kod pocztowy i Poczta: 87-500 Rypin

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: rypiński

Adres strony internetowej: http://biblioteka-rypin.pl

Pogotowie młodzieżowe dla młodszych i starszych

Warszawska 20, 87-500 Rypin, Polska

Więcej