Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Młodzi odkrywcy powojennej historii hutnictwa miasta Pieńsk - 2015

Realizowany przez:

Euroregionalne Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku

Cel:

Cel projektu to zwrócenie uwagi młodzieży na historię lokalnej społeczności, w której wzrastają, by łatwiej im było utożsamiać się z nią i poczuć przynależność. Realizowane działania pozwolą młodym ludziom uwierzyć we własne możliwości, przez co wzrośnie poczucie ich własnej wartości. Nauczą się również wykorzystywać nowoczesne technologie do dokumentowania i prezentacji historii lokalnej.

Odbiorcy projektu:

15 osobowa grupa młodzieży gimnazjalnej z gminy Pieńsk, w wieku 13-16 lat.

Opis projektu:

Projekt skupia się na zainteresowaniu młodych ludzi historią lokalną społeczności, przede wszystkim historią hutnictwa, jako ważnego aspektu kształtującego rzeczywistość powojenną w ich miejscowości. Projekt rozpoczyna się spotkaniem organizacyjnym oraz wykładem o historii miasta. Działania przebiegają w kilku etapach. Pierwszym jest przeprowadzanie przez młodzież rozmów z najstarszymi mieszkańcami gminy, w tym członkami rodzin, sąsiadami, znajomymi, na tematy związane z hutnictwem oraz życiem w latach powojennych. Młodzież będzie wyszukiwała informatorów, przygotuje pytania do wywiadów, przeprowadzi je, zgromadzi materiał. Drugi etap to pozyskiwanie od mieszkańców fotografii i dokumentów z domowych archiwów, związanych z hutnictwem. Materiały zostaną wyselekcjonowane, zeskanowane i opisane przez uczestników. Kolejnym krokiem będzie przygotowanie projektu fotoksiążki zawierającej zbiór fotografii i dokumentów zebranych od mieszkańców. Wydrukowane fotoksiążki trafią do bezpośrednich i pośrednich uczestników projektu. Przewidziana jest również wycieczka do pieńskiej huty szkła. Świętowanie i zakończenie projektu nastąpi podczas otwarcia przygotowanej przez młodzież z zebranych materiałów i fotografii dotyczących pieńskiego hutnictwa wystawy.

Budżet projektu: 12 030 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Euroregionalne Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku

Miejscowość: Pieńsk

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Świerczewskiego 23 m. 1

Kod pocztowy i Poczta: 59-930 Pieńsk

Województwo: dolnośląskie

Powiat: zgorzelecki

Adres strony internetowej: brak

Młodzi odkrywcy powojennej historii hutnictwa miasta Pieńsk

Hutnicza 60, 59-930 Pieńsk, Polska

Więcej