Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Henryków- kolebką języka polskiego - 2015

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Przyjaciół Henrykowa

Cel:

Celem projektu jest stworzenie dla uczestników oferty zajęć pozalekcyjnych i zaangażowanie ich w samodzielne wykonanie zadań projektu, dzięki czemu zdobędą umiejętność pracy w zespole, podejmowania decyzji w sposób kreatywny, planowania pracy oraz pokonywania przeszkód z tym związanych.

Odbiorcy projektu:

Grupa 25 uczniów Publicznego Gimnazjum w Zespole Szkół Samorządowych w Henrykowie.

Opis projektu:

Oś projektu związana jest z pierwszym zdaniem w języku polskim, które zostało zapisane w Księdze Henrykowskiej wpisanej w 2015 r. na Światową Listę UNESCO. Działania realizowane przez młodych obejmują: stworzenie planu projektu oraz podział zadań, wyjazdy uczestników do Brukalic, klasztoru w Henrykowie i Wrocławia, odrestaurowanie tablicy z pierwszym zdaniem w języku polskim, stworzenie scenariusza przedstawienia oraz zaprezentowanie go uczniom i środowisku lokalnemu, samodzielne zbieranie i selekcjonowanie informacji dotyczących okoliczności powstania pierwszego zdania w języku polskim, tworzenie Kroniki o Henrykowie, opracowanie i przeprowadzenie konkursu plastycznego dla okolicznych szkół i przedszkoli, wydanie kalendarza z najlepszymi pracami. Zakończenie projektu odbędzie się w formie rajdu pieszego uczestników projektu do pomnika upamiętniającego pierwsze słowa w języku polskim, zorganizowanie ogniska wraz z podsumowaniem wszystkich zrealizowanych działań. Uczestnicy w trakcie dyskusji wymienią poglądy dotyczące swoich słabych i mocnych stron, poziomu trudności poszczególnych zadań oraz satysfakcji z konkretnych efektów własnej pracy.

Budżet projektu: 10 810 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Przyjaciół Henrykowa

Miejscowość: Henryków

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Polna 9 m. 1

Kod pocztowy i Poczta: 57-210 Henryków

Województwo: dolnośląskie

Powiat: ząbkowicki

Adres strony internetowej: www.henrykow.ziebice.pl

Henryków- kolebką języka polskiego

Henryków, 57-210, Polska

Więcej