Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Na fali - 2015

Realizowany przez:

Fundacja Smak Sukcesu w Chojnowie

Cel:

Głównym celem projektu jest nabycie przez uczestników umiejętności planowania i organizowania działań w zespole naukowym i zdobywania wsparcia społecznego dla swoich przedsięwzięć poprzez relacje z instytucjami i osobami prywatnymi.

Odbiorcy projektu:

Grupa 20 osób w wieku 14-16 lat pochodząca z Chojnowa i okolicznych wsi.

Opis projektu:

Uczestnicy projektu realizują działania zmierzające do wspólnego zbudowania łodzi i włączenie jej wodowania do corocznego spływu kajakowego organizowanego w ramach Dni Chojnowa. Działania obejmują przygotowanie teoretyczne (zajęcia z fizyki, warsztaty orgiami, wyjazd do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie) oraz praktyczne (doświadczenia fizyczne, budowa łódek orgiami, wspólna budowa łodzi). W trakcie realizacji projektu młodzi zdobywają kompetencje społeczne, takie jak: promowanie idei projektu w mediach (współpraca z prasą i portalami lokalnymi), zdobywanie wsparcia społecznego i instytucjonalnego (wsparcie rodziców, dyrekcji szkół, burmistrza i wójta, negocjacje z organizatorami Dni Chojnowa i spływu kajakowego), zorganizowanie pokazu fizycznego w gimnazjum w ramach podsumowania i świętowania projektu, systematyczna analiza działań i dokonywanie modyfikacji planów i metod działania. Świętowanie projektu odbędzie się dwutorowo. Pierwszym etapem będzie zorganizowanie przez uczestników Pokazu Fizycznego, podczas którego zostaną wykonane doświadczenia fizyczne, pokazana zabawka fizyczna i łódź oraz ogłoszone wyniki konkursu plastycznego. Będzie można też obejrzeć mini wystawę najlepszych prac konkursowych. Drugi etap będzie otwarty dla szerszej publiczności i odbędzie się podczas spływu kajakowego. Zbudowana przez uczestników łódź popłynie po rzece Skorze wraz z łodziami orgiami wykonanymi w trakcie warsztatów.

Budżet projektu: 10 050 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Fundacja Smak Sukcesu w Chojnowie

Miejscowość: Chojnów

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Reymonta 1

Kod pocztowy i Poczta: 59-225 Chojnów

Województwo: dolnośląskie

Powiat: legnicki

Adres strony internetowej: –

Na fali

Michała Drzymały 6, 59-224 Chojnów, Polska

Więcej