Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Literackie wędrówki z domu dziennego do domu nocnego - 2015

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Kulturalne Góry Babel

Cel:

Celem projektu jest stworzenie aktywnego odbioru dzieła literackiego poprzez rozbudzenie świadomości społeczno-kulturowej i więzi z regionem.

Odbiorcy projektu:

Grupa 20 osób w wieku 13-19 lat zamieszkująca gminę Nowa Ruda.

Opis projektu:

Uczestnicy projektu chcą zbudować pomost pomiędzy czytelnikiem i powieścią, odbiorcą i twórcą, światem empirycznym i fabułą stworzoną przez autora. Szlak turystyczny, który będzie swoistą ścieżką edukacyjną będzie miał dwojakie cele. Po pierwsze umożliwi poznanie okolic opisanych w powieści „Dom dzienny, dom nocny”, doświadczenie emocji wynikających z obcowania z przyrodą oraz krajobrazem, które przedstawiła Olga Tokarczuk. Po drugie wędrujący po szlaku turysta pozna fragmenty dzieła literackiego o niebywałej wartości, co będzie swoistym bodźcem do całościowego poznania powieści i sięgnięcia po książkę. Kluczowym celem projektu jest promocja regionu poprzez wskazanie i oznaczenie miejsc związanych z powieścią. Młodzież przygotowująca projekt stanie się uczestnikiem dzieła literackiego, będzie mogła aktywnie zapoznać się z jego treścią poprzez samodzielny wybór fragmentów, które zostaną umieszczone na tablicach edukacyjnych. Ponadto uczestnicy projektu będą mieli okazję osobistego poznania wybitnej pisarki Olgi Tokarczuk, która podczas warsztatów przybliży metody tworzenia powieści i innych form literackich. Młodzież będzie samodzielnym twórcą formy ścieżki oraz jej charakteru i kształtu. Korzystając z topografii okolicy oraz gotowego dzieła literackiego, młodzi ludzie samodzielnie stworzą narzędzie edukacyjne oraz produkt turystyczny.

Budżet projektu: 10 075 zł

Dotacja: 8 200 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Kulturalne Góry Babel

Miejscowość: Krajanów

Ulica, nr domu i lokalu: Krajanów 20

Kod pocztowy i Poczta: 57-400 Krajanów

Województwo: dolnośląskie

Powiat: kłodzki

Adres strony internetowej: brak

Literackie wędrówki z domu dziennego do domu nocnego

Krajanów 20, 57-400 Nowa Ruda, Polska

Więcej