Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

W naszym kadrze - 2015

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Góry Szalonych Możliwości

Cel:

Uświadomienie i przekonanie grupy młodzieży, że dzięki ogólnodostępnym narzędziom pracując zespołowo oraz nawiązując nowe relacje społeczne mogą dokonywać pozytywnych zmian we własnym środowisku i rozwijać swoje możliwości twórcze

Odbiorcy projektu:

Grupa 12-14 osób w wieku 13-18 lat mieszkających w Janowicach Wielkich i okolicy

Opis projektu:

Uczestnicy biorą udział w warsztatach dziennikarskich i filmowych, dzięki czemu zdobywają umiejętności przygotowywania krótkich filmów – od scenariuszy poprzez nagrywanie potrzebnych sekwencji wg własnych pomysłów, cięcie i montaż, po zamieszczanie swoich „dzieł” w Internecie oraz promowanie ich zarówno w lokalnej społeczności jak i w szerszej grupie odbiorców. W ramach projektu powstają filmiki na trzy wybrane przez młodzież tematy związane z ich życiem i miejscem zamieszkania. Młodzi stworzą też swoje filmowe portrety. Uczestnicy projektu wykorzystując swoje ulubione media, zaistnieją w nich czynnie, jako twórcy. Udział w projekcie jest dla młodzieży nie tylko okazją do zdobycia umiejętności technicznych, ale przede wszystkim szansą publicznej wypowiedzi, pokonania swoich słabości, nawiązania nowych relacji społecznych, rozwoju współpracy w grupie i kreatywności. Na imprezę finałową, podczas której młodzi zaprezentują zrobione przez siebie filmy, zaproszeni zostaną rodzice uczestników projektu, nauczyciele z Gminnego Zespołu Szkół w Janowicach Wielkich, władze gminy, radni, trenerzy prowadzący warsztaty oraz rówieśnicy i dorośli mieszkańcy, także goście przebywający w tym czasie w gminie.

Budżet projektu: 11 350 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Góry Szalonych Możliwości

Miejscowość: Janowice Wielkie

Ulica, nr domu i lokalu: Świerczewskiego 1/5

Kod pocztowy i Poczta: 58-520 Janowice Wielkie

Województwo: dolnośląskie

Powiat: jeleniogórski

W naszym kadrze

1 Maja 20, 58-520 Janowice Wielkie, Polska

Więcej