Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Ocalić od zapomnienia - 2014

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Przystań w Ulanowie

Cel:

Celem projektu jest zwiększenie wśród uczestników umiejętności pracy w grupie, nawiązywania nowych relacji z rówieśnikami i dorosłymi oraz korzystania z zasobów środowiska.

Odbiorcy projektu:

W projekcie uczestniczyć będzie 10 gimnazjalistów z gminy Jarocin.

Opis projektu:

Temat wiodący projektu, to wspomnienia najstarszych mieszkańców gminy Jarocin, które będą nagrywane w formie wywiadów. Głównym działaniem będzie zrealizowanie przez młodych filmu dokumentującego wspomnienia seniorów. Pytania zadawane przez młodych dziennikarzy będą dotyczyły czasów młodości, spędzania czasu wolnego, obowiązków, jakie dawniej miała młodzież, ich rozterek oraz ówczesnych planów na przyszłość. Nagrania wzbogacane zostaną fotografiami archiwalnymi oraz aktualnymi pokazującymi jakie zmiany zaszły w miejscach, o których będą mówić seniorzy. Aby zrealizować projekt konieczne będzie zdobycie niezbędnych umiejętności pozwalających na przygotowanie i realizację filmu. Posłużą temu warsztaty fotograficzne, filmowe i scenopisarskie oraz wyjazd studyjny do siedziby telewizji Stella w Stalowej Woli. Spotkania organizacyjno – integracyjne, warsztaty oraz montaż filmu odbywać się będą w budynku GOKSTiR w Jarocinie. Wywiady z seniorami nagrywane będą w miejscu ich zamieszkania lub w miejscach, o których będą opowiadać rozmówcy. Film dokumentalny będący efektem pracy młodzieży zostanie wyświetlony na spotkaniu podsumowującym projekt, zorganizowanym w formie uroczystego świętowania. Efektem projektu będzie powstanie zintegrowanej grupy młodzieży skupionej wokół młodzieżowego lidera, która nawiąże kontakt i współpracę z dorosłymi i zdobędzie doświadczenie w pracy na rzecz lokalnego środowiska oraz nagrany film. Projekt promowany będzie poprzez artykuły i galerie zdjęć na stronach internetowych GOKSTiR i gimnazjum w Jarocinie, na Facebooku, a także przez artykuły w prasie lokalnej i wystawę fotograficzną podczas świętowania.

Budżet projektu: 5 460 zł

Dotacja: 2 300 zł

Rocznik: 2014

Nitka: Konkurs dla Młodzieżowych Liderów Programu Równać Szanse

Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Przystań w Ulanowie

Miejscowość: Ulanów

Ulica, nr domu i lokalu: ul. T. Buli 3

Kod pocztowy i Poczta: 37-410 Ulanów

Województwo: podkarpackie

Powiat: niżański

Adres strony internetowej: http://silprzystan.pl/

Ocalić od zapomnienia

Turystyczna 6, 37-410 Ulanów, Polska

Więcej